Wiadomości

Warmińska Aura dołącza do 16. edycji Godzina dla Ziemi WWF

Co roku, w ostatnią sobotę marca o godzinie 20:30, na całym świecie gasną światła w symbolicznym geście solidarności z planetą. Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna na świecie. W tegoroczną edycję po raz kolejny włączają się Galeria Warmińska oraz Aura Centrum Olsztyna, które wygaszą 25 marca podświetlenie zewnętrznej elewacji budynku oraz logotypy. Wyłączenie nastąpi na całą noc, nie tylko na symboliczną godzinę.

 Co roku w Godzinie dla Ziemi bierze udział kilkadziesiąt milionów ludzi. W symbolicznym geście troski o planetę ludzie, miasta, instytucje publiczne oraz prywatne podmioty wygaszą światła. Tegoroczna edycja poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt.

Bioróżnorodność stanowi fundament życia. Zapewnia ludziom żywność, wodę pitną i czyste powietrze oraz jest niezbędna w utrzymywaniu równowagi w przyrodzie. Jej utrata jest największym zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania życia na Ziemi. Jest więc cenna zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska czy klimatu.

– Świadomie podchodzimy do zarządzania wpływem na środowisko, w którym funkcjonujemy. Ważne jest dla nas otoczenie galerii – również pod względem zachowania bioróżnorodności. Dlatego tworzymy łąki kwietne, budki lęgowe dla ptaków i owadów oraz opiekujemy się pszczołami, prowadzimy działania edukacyjne. W trosce o bioróżnorodność w minionym roku zorganizowaliśmy akcję posadzenia w naszej okolicy 4 tys. drzew. Przyczyniliśmy się dzięki temu do tworzenia Pszczelarium – nowej zielonej przestrzeni, która będzie naturalnym filtrem i miejscem relaksu. Rodzaj sadzonek dostosowaliśmy do potrzeb lokalizacji i gleby – komentuje Natalia Tur, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

W obu olsztyńskich galeriach 25 marca zostanie wyłączone oświetlenie elewacji i logotypów na elewacji od godz. 19.00 do rana.

– Zarówno w Galerii Warmińskiej, jak w Aurze od lat inwestujemy w energooszczędne rozwiązania. Części wspólne galerii już dziś zasilane są w 100% energią odnawialną. Zachęcamy też naszych klientów i pracowników do proekologicznych postaw. Do tegorocznej akcji Godzina dla Ziemi WWF zapraszamy również naszych najemców oraz mieszkańców miasta – dodaje Natalia Tur.

Ponadto w sobotę 25 marca w trosce o bioróżnorodność Galeria Warmińska zaprasza do wspólnego przywitania wiosny na Osiedlu Grunwaldzkim, gdzie będzie montowany w parku domek dla owadów zapylających. Wydarzenie kierowane jest do osób chcących wspomóc lokalną przyrodę. Akcja będzie polegała na wspólnym uzupełnieniu konstrukcji domku materiałami, takimi jak: trzcina i bambusy, łodygi roślin, drewniane nawiercane klocki, glina, cegły lub dachówki z małymi otworami, suche szyszki, igły i liście, kora. Dzięki temu hotel dla owadów, nawiązujący do charakterystycznej elewacji Galerii Warmińskiej, będzie tętnił życiem. Informacje o wydarzeniu: https://fb.me/e/2MptN35qM

Godzina dla Ziemi WWF odbywa się na świecie od 17 lat, w Polsce w tym roku przypada 16. edycja. W tegoroczną akcję włączy się wszystkie 14 galerii NEPI Rockcastle w 12 miastach Polski.

 

Zainteresowane osoby mogą również podpisać petycję do Premiera dostępną na stronie WWF Polska:

http://bit.ly/podpisz_petycje_WWF

 

GALERIA WARMIŃSKA

Galeria Warmińska przy ul. Tuwima jest kultowym miejscem na mapie Olsztyna. Dzięki wyjątkowej architekturze, nawiązującej do tradycyjnego warmińskiego budownictwa odwiedzana jest również przez turystów. Na powierzchni użytkowej około 41 500 m² znajduje się 170 sklepów znanych i cenionych w kraju i na świecie marek, wiele butików ma tu jedyne sklepy w regionie, kino, kawiarnie, restauracje, klub fitness, salon zabaw dla dzieci, a także amfiteatr i parking z 1200 miejscami. Galeria jest przyjazna mamom i małym dzieciom: posiada trzy przytulne pokoje, w których można nakarmić czy przebrać dziecko, w strefie restauracyjnej do dyspozycji mam są bezpłatne mikrofalówki. Galeria Warmińska niemal co tydzień przygotowuje imprezy np. pokazy mody, koncerty czy imprezy propagujące zdrowy styl życia.

Właścicielem i zarządcą Galerii Warmińskiej jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.

Więcej na https://www.galeria-warminska.pl

AURA CENTRUM

Aura Centrum Olsztyna leży w sercu miasta, tuż obok najważniejszych urzędów i instytucji województwa warmińsko-mazurskiego, zaledwie krok od Starego Miasta. Jest to centrum nowoczesne i przyjazne odwiedzającym, w którym panuje spokojna atmosfera. Na powierzchni użytkowej 25 tys. m² mieści się prawie 100 punktów handlowych i gastronomicznych oraz nowoczesne Kino Helios, mające 8 sal kinowych i mogące pomieścić ponad 1900 miłośników dużego ekranu. W Aurze znajduje się duży market spożywczy i apteka. Oprócz sklepów i lokali restauracyjno-kawiarnianych w Aurze działa uwielbiana przez dzieci biblioteka Abecadło, mieści się tu także ceniona w mieście szkoła muzyczna.

Właścicielem i zarządcą Aura Centrum Olsztyna jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.

Więcej na http://www.auracentrum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*