Ciekawostki

Warmia z lotu ptaka w Planete+

Planete+ zaprasza na najnowszy odcinek „Polski z góry”, unikalnej w polskiej telewizji produkcji, w której widzowie będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda nasz kraj z góry. W czwartej odsłonie serii widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się niezwykle bogato zalesionym terenom historycznej Warmii. Tym razem kamera wzleci nad zielone tereny rozpościerające się między spokojną Doliną Dolnej Wisły, a rozległym obszarem zachodnich Mazur. Premiera w poniedziałek 11 września o godzinie 18:30.

W rankingu 10 programów z największą oglądalnością w Planete+ aż sześć miejsc zajmują odcinki zagranicznej serii „Świat z góry”.
Z inspiracji tą serią oraz podobnymi programami jak „Ziemia z nieba” Yanna Arthus-Bertranda, Planete+ postanowiło pokazać Polakom ojczyznę w równie atrakcyjny sposób – z lotu ptaka.

8 tys. kilometrów, 384 godziny zdjęciowe, 50 odwiedzonych miast i miasteczek, a wszystko po to by dowiedzieć się, jak z wysokości prezentują się łagodne szczyty bieszczadzkich pasm górskich i co skrywają wodne serpentyny Doliny Dolnej Wisły. „Polska z góry” to dwunastoodcinkowy serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy.

Na trasie twórców znalazło się 50 malowniczych miejscowości z różnych rejonów Polski. Czwarty odcinek poświęcony będzie jednej z najstarszych historycznie krain Polski, czyli Warmii. Ten trójkątny, wbijający się zielonym klinem między spokojną Dolinę Dolnej Wisły, a rozległy obszar zachodnich Mazur, teren, jest prawdziwym leśnym królestwem. Jego niełatwe dzieje sięgają natomiast w swych początkach nawet do średniowiecza. To w tamtejszych borach szykowali się do walki pruscy Warmowie, od którego to plemienia kraina przejęła swą pradawną nazwę. Warmińskie knieje przemierzali też zakapturzeni rycerze w poszukiwaniu śladów pogańskich kultów i świątyń. Teraz te bajeczne tereny widzowie Planete+ będą mogli podziwiać również z lotu ptaka.

Premiera czwartego odcinka serii „Polska z góry” już w poniedziałek 11 września o godzinie 18:30. Tylko w Planete+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*