Walentynki – Święto Zakochanych

- Kategoria: Ciekawostki
0

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Dzień ten jest najlepszym momentem, aby wyznać ukochanej osobie swoje uczucia.

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później.

Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.

Tradycją w tym dniu stało się wręczanie ukochanym osobom walentynkowych kartek, miłosnych listów, pluszowych misiów, słodkości, czy drobnych upominków. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania partnera walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek jak również bardziej osobistych elementów garderoby.

My życzymy wszystkim zakochanym jeszcze więcej miłości, a tym którzy są jeszcze samotni żeby szybko odnaleźli swoją drugą połowę!

fot. pixabay.com

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się