Ciekawostki

Walentynki – Święto Zakochanych

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Dzień ten jest najlepszym momentem, aby wyznać ukochanej osobie swoje uczucia.

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później.

Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.

Tradycją w tym dniu stało się wręczanie ukochanym osobom walentynkowych kartek, miłosnych listów, pluszowych misiów, słodkości, czy drobnych upominków. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania partnera walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek jak również bardziej osobistych elementów garderoby.

My życzymy wszystkim zakochanym jeszcze więcej miłości, a tym którzy są jeszcze samotni żeby szybko odnaleźli swoją drugą połowę!

fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*