Kultura

Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem

Już w najbliższy czwartek (16 lipca) rozpocznie się kolejna edycja „Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem”. Spotkania z najsłynniejszym astronomem będą odbywać się w godz. 10:00-15:00 na olsztyńskim zamku. Wstęp 3zł.

Harmonogram imprez:

16 lipca 2015 r., czwartek, godz. 10-15, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie – zamek, Zamek przed Kopernikiem.

Historia olsztyńskiego zamku zaczyna się wiele lat przed narodzinami Mikołaja Kopernika. Już wtedy olsztyński zamek pełnił ważne, administracyjne funkcje. Uczestnicy spotkania będą mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak pracował średniowieczny rzemieślnik, jak tworzono garnki, postrzelać z łuku, przymierzyć dawne stroje oraz wykonać własny zdobny inicjał. Dzięki warsztatom animatorskim będą mogli zrozumieć, jak wyglądał świat przed rewolucją Kopernikańską.

O godz. 12.00 Spektakl teatralny HISTORYJA UCIESZNA – Teatr Form Niezależnych Korzunowicz

23 lipca 2015 r., czwartek, godz. 10-15, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie – zamek, Zamek w czasach Kopernika.

Mikołaj Kopernik kojarzy nam się niezmiennie z astronomią. W czasie tego spotkania uczestnicy będą mogli się przekonać, czy astronomia – pasja Kopernika – jest naprawdę tak fascynująca. W programie obserwacje Słońca na żywo – przez teleskop, warsztaty astronomiczne oraz plastyczne. Dodatkowe atrakcje: pokazy rycerskie oraz mała wioska rycerska – w tej roli stali goście naszego zamku – Konwent św. Piotra z Olsztynka.

O godz. 12.00 – Spektakl teatralny: COPPERNICUS – Teatr Form Niezależnych Korzunowicz.

30 lipca 2015 r., czwartek, godz. 10-15, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie – zamek, Zamek po Koperniku.

Mikołaj Kopernik był jednym z ludzi, którzy zmienili świat. W jaki sposób?

Warsztaty animatorskie pomogą uczestnikom zrozumieć, jak zmienił się wygląd świata, kiedy to Ziemia zaczęła poruszać się dookoła Słońca.

Warsztaty plastyczne sprawią, że sami poczujemy się jak XIX -wieczni wynalazcy. Niezwykłą atrakcją będzie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Marienburg prezentujące 152. pułk piechoty Armii Cesarstwa Niemieckiego.

O godz. 12.00 – Spektakl teatralny MORALITET WĘDRUJĄCY – Teatr Form Niezależnych Korzunowicz

6 sierpnia 2015 r., czwartek, godz. 10-15, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie – zamek, Zamek to Muzeum!

Gdyby Kopernik żył w dzisiejszych czasach, czy byłby muzealnikiem? Czym właściwie jest Muzeum? Czy to nudne miejsce, gdzie nic nie wolno? A może to miejsce, gdzie można się uczyć poprzez zabawę? Uczestnicy będą mogli przekonać się o tym na własnej skórze, biorąc udział w atrakcjach przygotowanych zarówno przez przyjaciół naszego Muzeum, jak i samych muzealników.

O godz. 12.00 – Spektakl teatralny COPPERNICUS – Teatr Form Niezależnych Korzunowicz.

Źródlo: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*