Kultura

W Walentynki poczuj miętę do literatury – spotkanie z Hanną Brakoniecką

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza 14 lutego 2015 roku o godz. 13.00 na spotkanie z Hanną Brakoniecką oraz promocję najnowszej książki autorki pt. „Wjechał we mnie tramwaj, czyli 77 historii o miłości”. Podczas spotkania wystąpi multiinstrumentalistka Agnieszka Wojtkowiak.

W Walentynki poczuj miętę do literatury – Pokój z widokiem (II piętro), Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Wjechał we mnie tramwaj, czyli 77 historii o miłości to nieprzesłodzone opowieści o różnych obliczach miłości – czasem h-brakoniecka-wjechal-we-mnie-tramwajromantycznej, czasem śmiesznej, czasem tragicznej, zawsze nieprzewidywalnej. Hanna Brakoniecka znalazła własny, nowoczesny, ale nieodhumanizowany język, którym mówi o naszych uczuciach i emocjach.

Nie ucieka przed miłością zmysłową, bada ją uważnie, by w swoich tekstach odkryć ją z dużym wyczuciem i empatią. We wstępie do książki pisze: „Patrzę, jak się złościmy na siebie, jak machamy innym przed oczami naszymi oczywistościami. Jakbyśmy nie wiedzieli, że każdy z nas ma prawo do swojej niepowtarzalności, własnej prawdy. Więc sobie marzę, że moje opowieści może czasem komuś pokażą, jak bardzo różnorodny, a przez to ciekawy jest ludzi świat”.

O autorce

Hanna Brakoniecka – pisarka, blogerka, rysowniczka. Pisze krótkie prozy: zwierzenia, monologi, dialogi, opowiadania. Prezentuje je na blogach oraz cyklicznie w olsztyńskim Spichlerzu Teatralnym. Publikowała w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. W 2010 r. Teatr Kreatury z Gorzowa Wlkp. wystawił spektakl wg jej tekstów „Chłopski głos” w reż. Przemka Wiśniewskiego. Wraz z mężem, Kazimierzem wydała książkę „HabraKabra” (wyd. Borussia) – aforyzmy i rysunki satyryczne związane z ich małżeńskim pożyciem. Mieszka w Olsztynie, z zawodu polonistka, matka dwóch synów i babcia dwojga poznańskich wnucząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*