Na sygnale

W środku nocy pływali po jeziorze kajakiem i wpadli do wody. Nie żyje 33–latek

W środku nocy dwaj mężczyźni pływali kajakiem po jeziorze Kruklin. W pewnym momencie obaj wpadli do wody. W wyniku zdarzenia zmarł 33–latek. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj młodzi mieszkańcy gminy Kruklanki, którzy w środku nocy z czwartku na piątek (17/18.02.2022) postanowili popływać kajakiem po jeziorze Kruklin. Z ustaleń policjantów wynika, że 33– i 38–latek wypłynęli około północy na jezioro kajakiem.

W pewnym momencie jednostka pływająca wywróciła się, a  mężczyźni wpadli do wody. Udało im się wydostać na brzeg, po czym 38–latek pobiegł do pobliskiej miejscowości po pomoc, a nad brzegiem jeziora został młodszy z mężczyzn. Po pewnym czasie na miejsce dotarli z pomocą mieszkańcy i służby ratunkowe. Niestety wtedy 33–latek był już w stanie hipotermii. Jego stan zdrowia z minuty na minutę się pogarszał.

Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej, mężczyzna zmarł. Jak ustalili policjanci obaj mężczyźni w chwili zdarzenia byli nietrzeźwi. Do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia 38–latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Ciało 33–latka zostało zabezpieczone do sekcji.

Obecnie policjanci pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy.

Źródło: KWP Olsztyn (ich/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*