W sobotę rozpoczęła się astronomiczna zima

- Kategoria: Ciekawostki, Wiadomości
0

W sobotę 21 grudnia rozpoczęła się astronomiczna zima. Po obfitych na początku grudnia opadach śniegu nie ma już śladu, a pogoda za oknem bardziej przypomina jesień niż zimę. W najbliższych dniach niewiele się zmieni, prognozy mówią o przelotnych opadach deszczu i temperaturach w dzień od 4 do 6 stopni na plusie. Na białe święta raczej nie ma szans.

W sobotę 21 grudnia o godzinie 18:11 zaczęła się astronomiczna zima. Będzie to najkrótszy dzień tego roku. Astronomiczna zima rozpoczyna się w momencie przesilenia zimowego i trwa do momentu równonocy wiosennej.

Słońce wzejdzie jutro o godzinie 8:09, natomiast zajdzie o godzinie 15:21, zatem dzień będzie trwał 7 godzin i 12 minut.

Podczas zimy astronomicznej dzienna pora dnia jest krótsza od pory nocnej. Z każdą kolejną dobą dnia będzie przybywać, a nocy ubywać. Jednak aby to wyraźnie odczuć, będzie trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna