Na sygnale

W polu kukurydzy hodował marihuanę

Dwóch mieszkańców gminy Szczytno, którzy naruszyli przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, niebawem staną przed sądem. 28-latka „odwiedzili” kryminalni, którzy mieli uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna posiada w domu środki odurzające. 32-latek nie świadomy tego, że w domu jego kolegi mundurowi prowadzą czynności przeszukania, rozsiadł się u niego w altance. Okazało się, że gospodarz oprócz tego, że posiadał w domu marihuanę to hodował ją również w polu kukurydzy. 32-latek miał natomiast przysłowiowego pecha. Naszedł sam na funkcjonariuszy mając w kieszeni marihuanę i amfetaminę.

Zarzut posiadania i uprawy konopi innych niż włókniste usłyszał 28-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Do drzwi jego mieszkania zapukali szczycieńscy kryminalni, którzy mieli uzasadnione podejrzenie, że posiada on przy sobie środki odurzające. Po raz kolejny intuicja, nie zawiodła funkcjonariuszy. W jednym z zajmowanych przez 28-latka pomieszczeń ujawnili oni gazetę, na której znajdowały się pokruszone konopie indyjskie we wczesnej formie suszenia. Następnie na posesji w jednym z pomieszczeń gospodarczych kryminalni zabezpieczyli urządzenie służące do mielenia suszu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zauważyli, że w altance należącej do gospodarza rozsiadł się jakiś mężczyzna. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że był to 32-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który przyszedł do 28-latka w odwiedziny. 32-latek miał przysłowiowego pecha, bo w kieszeni spodni posiadał marihuanę i amfetaminę.

To nie koniec ustaleń jakie poczynili szczycieńscy kryminalni. Wspólnie z 28-latkiem udali się na pobliskie pole, gdzie w polu kukurydzy ujawnili prowadzoną przez niego plantację marihuany.

28 i 32-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do szczycieńskiej komendy. Usłyszeli już zarzuty. Niebawem ich sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje o wymiarze stosownej dla nich kary. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani:

Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z art. 63 ust. 1.: Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KWP Olsztyn(ic/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*