Na sygnale

W policyjnych systemach figurowali jako osoby poszukiwane. Wpadli, bo nie mieli maseczek…

Każdego dnia policjanci stanowczo reagują na niezgodne z prawem zachowania w tym dotyczące niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. W stosunku do osób lekceważących obowiązujące prawo funkcjonariusze wyciągają surowe konsekwencje w postaci mandatów karnych czy wniosków o ukaranie kierowanych do sądu. Podczas wczorajszej służby w ręce policjantów trafiło dwóch mężczyzn, którzy w policyjnych systemach figurowali jako osoby poszukiwane. Jeden z mężczyzn najbliższe dwa lata spędzi za kratami.

Wczoraj (25.03.2021) przed godziną 15:00 podczas patrolowania ul. Pułaskiego w Olsztynie policjanci podjęli interwencję w stosunku do dwóch mężczyzn w wieku 24 i 33 lat, którzy nie korzystali z maseczek. Po sprawdzeniu mężczyzn w policyjnych systemach okazało się, że 33-latek jest osoba poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Południe do ustalenia miejsca pobytu w związku z przestępstwem przywłaszczenia mienia.

Również wczoraj, tym razem po godzinie 15:00 policjanci podjęli czynności w stosunku do kolejnego mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas przemieszczenia się w przestrzeni publicznej. Do ujawnienia wykroczenia doszło w Olsztynie na ul. Orkana. Policjanci wylegitymowali 29-latka, który po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazał się być osobą poszukiwaną. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości zaledwie kilka dni, bo od 19 marca 2021 roku. 29-latek był poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności w związku z dokonaniem przez niego przestępstwa rozboju.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że w stosunku do osób lekceważących zdrowie własne i innych będą wyciągane surowe konsekwencje.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*