Wiadomości

W Olsztynie rusza coroczny stały punkt kontroli autobusów

Od najbliższego poniedziałku (27.05.2024 r.) w Olsztynie przy ulicy Leonharda policjanci otworzą stały punkt kontroli autobusów. Policjanci będąc sprawdzać pojazdy od poniedziałku do piątku w godzinach 05:30-10:00. Przy kontroli powinna być obecna osoba odpowiedzialna za wycieczkę lub rodzic jednego z uczestników wyjazdu.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie od poniedziałku (27.05.2024 r.) otworzą stały punkt kontroli autokarów w Olsztynie przy ul. Leonharda (parking przy stadionie). Policjanci czekają na wszystkich zainteresowanych kontrolą codziennie w godzinach od 5:30 – 10:00. W trakcie takiej kontroli funkcjonariusze dokładnie sprawdzą stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowcy oraz stan jego trzeźwości.

Ważne, aby przy kontroli była obecna osoba odpowiedzialna za wycieczkę lub co najmniej jeden rodzić dziecka uczestniczącego w wyjeździe.

Przypominamy, że podstawowe informacje na temat pojazdu (dopuszczenie do ruchu, badanie techniczne i niezbędne ubezpieczenia) można sprawdzić na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl/. Uzyskanie informacji o autobusie jest bezpłatne.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*