Na sygnale

W okolicy ul. Grunwaldzkiej znaleziono 34-letniego mężczyznę z ranami kłutymi

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej w Olsztynie ustalają okoliczności zranienia 34-letni mężczyzny, który z ranami kłutymi został znaleziony w okolicy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie. Do tej sprawy zatrzymana została 22-letnia kobieta, której udział w tym zdarzeniu jest przedmiotem policyjnych ustaleń. Od wyniku badań śledczych, a także od okoliczności i obrażeń mężczyzny zależeć będzie kwalifikacja prawna czynu.

Wczoraj (26.09.2021 r.) po godzinie 16:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o tym, że w pobliżu ul. Grunwaldzkiej znaleziono zakrwawionego mężczyznę. Operator numeru alarmowego na miejsce skierował karetkę pogotowia, którą mężczyzna z ranami pochodzącymi prawdopodobnie od ostrego narzędzia został przewieziony do szpitala. Poszkodowany 34-latek jest nadal hospitalizowany.

Pracujący na miejscu policjanci od przypadkowych świadków otrzymali informację dotyczącą mieszkania, a raczej okna mieszczącego się na parterze jednego z budynków, z którego miał wyskoczyć zakrwawiony mężczyzna. Pod drzwi podejrzanego mieszkania poszli policjanci, lecz mimo pukania nikt nie otwierał. Funkcjonariusze postanowili dostać się do lokalu poprzez siłowe wyważenie drzwi, istniało bowiem ryzyko, że ktoś inny może potrzebować pomocy, oraz prawdopodobieństwo, że w mieszkaniu może przebywać osoba odpowiedzialna za to zdarzenia. Po wejściu do środka policjanci zastali siedzącą w fotelu 22-letnią kobietę.

Interweniujący policjanci zatrzymali 22-latkę, od której usłyszeli, że zaistniała sytuacja to pokłosie wcześniejszej kłótni z jej o 12 lat starszym partnerem. W wyniku nieporozumienia między nią a 34-latkiem doszło do awantury, w wyniku której kobieta chwyciła leżący w zlewie nóż i zadała nim kilka ciosów mężczyźnie. Poszkodowany mężczyzna uciekł przez okno mieszkania i upadł w pobliżu ul. Grunwaldzkiej, skąd został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.

Podejrzewana o popełnienie przestępstwa 22-letnia kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania była nietrzeźwa – w jej organizmie krążył blisko promil alkoholu. Dalsze wykonanie czynności procesowych z udziałem 22-latki będzie możliwe po jej wytrzeźwieniu. Na podstawie zebranych dowodów w sprawie oraz obrażeń, jakich doznał poszkodowany w zdarzeniu mężczyzna, ostatecznie zostanie sformułowana kwalifikacja prawna czynu.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*