W domu zostawiła 3-latkę i wyszła by dokonać rozboju. Została zatrzymana

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Kompletnie pijana kobieta, chcąc zdobyć pieniądze, zagroziła przypadkowo napotkanej osobie nożem, przystawiając jego ostrze do ciała. Pokrzywdzonej kobiecie udało się odeprzeć atak, chwytając ostrze noża rękoma i odrzucając je na bok. Zaatakowana 21-latka została niegroźnie ranna w rękę. Poszukiwania za usiłującą dokonać rozboju kobietą nie trwały długo. Na trop kobiety trafił policjant, który z rysopisu podanego przez pokrzywdzoną szybko ustalił adres, pod którym zastał pijaną 43-latkę i jej 3-letnią córkę.

W poważnych tarapatach w ubiegłą niedzielę (05.06.2022 r.) wieczorem znalazła się 21-latka spacerująca w rejonie ul. Pułaskiego w Barczewie. W pewnym momencie do ciała 21-latki został przystawiony nóż. Okazało się, że za jej plecami stoi kompletnie pijana kobieta, która zażądała wydania od pokrzywdzonej portfela oraz pieniędzy. 21-latka nie straciła zimnej krwi i chwytając ostrze noża oburącz, odrzuciła je na bok, po czym wyrwała się i uciekła w bezpieczne miejsce. Bezpośrednio po tym zdarzeniu pokrzywdzona powiadomiła policjantów z Barczewa, podając im dokładny rysopis sprawczyni.

Po otrzymaniu zgłoszenia, jeden z barczewskich policjantów na podstawie podanego rysopisu rzucił podejrzenia na mieszkającą w pobliżu 43-letnią kobietę. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres, gdzie w mieszkaniu zastali kompletnie pijaną 43-latkę. Po przeszukaniu pomieszczeń mundurowi znaleźli i zabezpieczyli ostre narzędzie, o którym mówiła pokrzywdzona. Na domiar złego, pod opieką 43-latki znajdowała się jej zaledwie 3-letnia córka. Dziewczynka została przekazana pod opiekę członka rodziny, a jej nieodpowiedzialna matka trafiła do policyjnej celi.

43-latka po wytrzeźwieniu została przesłuchana i usłyszała zarzut usiłowania rozboju. I choć bezpośrednio po zdarzeniu kobieta nie potrafiła przypomnieć sobie przebiegu zdarzenia, to po wytrzeźwieniu wróciła jej pamięć i przyznała się do zarzucanego jej czynu. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie rozboju zgodnie z kodeksem karnym może jej teraz grozić kara od 2 do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Olsztyn (tm/rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się