Na sygnale

W ciągu jednego dnia policja zatrzymała 11 poszukiwanych

Policjanci w regionie zatrzymali jednego dnia 11. poszukiwanych. W gronie tym są tacy, za którymi wydano listy gończe, którzy muszą odpowiedzieć za zgwałcenie, oszustwa, kradzieże, ale także za niezapłacone grzywny. Zarówno list gończy, jak i zarządzenia sądów, sprawy o poważne o przestępstwa kryminalne, jak i te wydawałoby się mniejszej wagi, tak jak jazda autobusem bez ważnego biletu, są podstawą do działań poszukiwawczych realizowanych przez funkcjonariuszy.

Wczoraj policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 49-letniego Bogusława M. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Policjanci w trakcie czynności operacyjnych ustalili, że poszukiwany może znajdować się w jednym z mieszkań przy ulicy Dąbrowszczaków. Wcześniej rodzina i znajomi twierdzili, że 49-latek wyjechał do Wielkiej Brytanii i przez długi czas nie będzie można go zastać w miejscu zameldowania. Bogusław M. od 2007 roku dopuścił się ciągu przestępstw.

Były to oszustwa. Mężczyzna wprowadzał w błąd banki, co do swojego zatrudnienia oraz wysokości zarobków. W ten sposób sprawca wyłudził kilka kredytów, w sumie około sto dwanaście tysięcy złotych. Bogusław M. był kompletnie zaskoczony wizytą nieumundurowanych. Po zatrzymaniu sprawca został osadzony w areszcie śledczym. Natomiast policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie doprowadzili do zatrzymań pięciu poszukiwanych. Wszystkie te osoby były sprawcami wykroczeń m.in. spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz 3-krotną jazdę środkami komunikacji publicznej bez biletu. Jeden z poszukiwanych w chwili zatrzymania zapłacił zasądzoną przez sąd grzywnę i został zwolniony. Natomiast 4 pozostałych spędzi 15 dni pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Olsztynie.

Policjanci z Iławy zatrzymali wczoraj 40 – letniego Grzegorza B. bez stałego miejsca zamieszkania, który poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Iławie. Mężczyzna, który podejrzany jest o kradzieże został już odkonwojowany przez policjantów do Aresztu Śledczego w Iławie.

Natomiast mrągowscy policjanci zatrzymali 2. mężczyzn. 33-letni Paweł C. poszukiwany był na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Mężczyzna miał odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności w wymiarze 10 dni za nieuiszczoną 520-złotową grzywnę. Natomiast 55-letniego Wiesława B. Sąd Rejonowy w Mrągowie nakazał niezwłocznie doprowadzić do Aresztu Śledczego w Szczytnie celem odbycia kary 5. miesięcy pozbawienia wolności.Mężczyźni unikali wymiaru sprawiedliwości i nie zrealizowali dobrowolnie postanowień sądów. Jednak dobra praca policjantów pozwoliła na ustalenie miejsca ich przebywania, a następnie zatrzymanie. Interwencja policji skłoniła jednego z poszukiwanych do tego, by zapłacił zasądzoną grzywnę. Po opłaceniu zaległej kwoty 33-latek został zwolniony.

Wczoraj węgorzewscy policjanci z pionu prewencji zatrzymali 25-letniego Krzysztofa D. poszukiwanego od lutego br. nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd. Mężczyzna ten opuścił zakład karny na kilkumiesięczną przepustkę. Jednak pobyt na wolności postanowił sobie przedłużyć i nie wrócił do więzienia. 25-latek przed sobą miał jeszcze do odbycia ponad roczny wyrok za przestępstwo pobicia. Krzysztof D. został zatrzymany przez funkcjonariuszy w miejscu zamieszkania. Tłumaczył, że miał zamiar wrócić do zakładu po załatwieniu kilku ważnych dla niego spraw. Mieszkaniec Węgorzewa został przewieziony do właściwego mu obecnie miejsca pobytu tj. zakładu karnego.

Dzisiaj rano dzielnicowi gołdapskiej Komendy zapukali do jednego z mieszkań w mieście, gdzie miał przebywać 35-letni mężczyzna. Ustalenia się potwierdziły. Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie zaskoczonego Antoniego K. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Olecku wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. 35-latek jeszcze dzisiaj trafi za kraty i tam spędzi najbliższe 3 lata.

Niemal każdego dnia policjanci z regionu realizują poszukiwania osób. W ubiegłym roku zatrzymali prawie 1100. tych, których podstawą poszukiwań były listy gończe. Liczba ta jest o prawie 300 większa niż w 2011 i o prawie 600 niż w 2010 roku.

Informacja: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*