W centrum Olsztyna kradli rowery i elektronarzędzia. Zostali zatrzymani

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 20-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę w związku z podejrzeniem popełnienia przez nich przestępstwa kradzieży z włamaniem. Ich łupem padło 14 jednośladów, elektronarzędzia, klucze nasadowe czy akcesoria wędkarskie – wszystkie przedmioty pochodziły z piwnic jednego z budynków zlokalizowanego w centrum Olsztyna. Oboje usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Od 14 do 20 października 2021 roku z piwnic znajdujących się w jednym z bloków w centrum Olsztyna zniknęło dokładnie 14 rowerów, elektronarzędzia, sprzęt wędkarski czy zestawy kluczy. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę blisko 42 tys. zł. Po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia o kradzieży z włamaniem sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policyjne dochodzenie zakończyło się ustaleniem wizerunku sprawców oraz zatrzymaniem kobiety i mężczyzny odpowiedzialnych za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Okazało się, że za serią włamań do piwnic stała 20-letnia kobieta i jej 27-letni kolega. Działając wspólnie i w porozumieniu, włamując się do piwnic, ukradli z nich mienie o wartości blisko 42 tys. zł. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi, gdzie po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali.

W toku policyjnych czynności znaleziono miejsce, w którym sprawcy przechowywali skradzione łupy. Mienie w większości zostało odzyskane i tego samego dnia wróciło do prawowitych właścicieli. 20-letniej kobiecie oraz jej 27-letniemu koledze może grozić teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka do Korsz

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka