Używając innych tablic rejestracyjnych kradł paliwo. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. ;policja.gov.pl

30-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego myślał, że uda się mu przechytrzyć policjantów. Kilkukrotnie podjeżdżał swoim samochodem pod różne stacje benzynowe w powiecie szczycieńskim, tankował paliwo i nie płacąc odjeżdżał. Używał do tego innych tablic rejestracyjnych. Nie zmyliło to jednak policjantów, którzy wpadli na jego trop. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci ze Szczytna od blisko dwóch miesięcy mieli zgłoszenia o kradzieży paliwa dokonywanych na terenie naszego powiatu. Sprawca podjeżdżał osobowym samochodem i tankował paliwo. Za każdym razem działał w podobny sposób. Nim obsługa zdążyła się zorientować, że mężczyzna nie ma zamiaru płacić, złodziej odjeżdżał w nieznanym kierunku. Na nagraniach monitoringu stacji paliw, zabezpieczonym przez policję, pojawiał się ten sam mężczyzna. Kiedy było już pewne, że to on stoi za kradzieżami sprawą zajęli się kryminalni.

30-lata zatrzymali na terenie naszego miasta. Nie krył swojego zaskoczenia. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1roku i 3 miesięcy.

Kodeks karny za kradzież przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (wp/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się