Na sygnale

Uwaga na oszustów podszywających się za pracowników banku. 53-latka straciła ponad 20 tys. zł

Oszuści wciąż wymyślają nowe sposoby, aby dotrzeć do swoich ofiar. Wczoraj 53-latka straciła ponad 20 tysięcy złotych przez działanie przestępców podających się za pracowników banku. Policjanci apelują o czujność i ostrożność podczas kontaktów telefonicznych z nieznajomymi.

We wtorek (25.05.2021) funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymali zgłoszenie o oszustwie bankowym. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że po dokonaniu zmian w aplikacji mobilnej swojego rachunku bankowego zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika placówki handlowej. Poinformował ją, że ktoś próbuje włamać się na jej rachunek bankowy.

Następnie sprawca poprosił kobietę o zainstalowanie nakładki do aplikacji, aby zapobiec utracie oszczędności. Jak się okazało był to program do zdalnej administracji telefonu z innego komputera. 53-latka postępowała według instrukcji przekazywanych przez fałszywego pracownika banku. Po chwili do kobiety zadzwoniła inna osoba – tym razem kobieta, która również podawała się za pracownika placówki bankowej oraz poinformowała pokrzywdzoną, że jej środki pieniężne zostały zabezpieczone przez prokuratora, po czym się rozłączyła. Po chwili 53-latka zaczęła otrzymywać smsy z banku o nieautoryzowanych transakcjach.

Okazało się, że w ten sposób oszuści uzyskali dostęp do jej konta bankowego. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępcy, a z jej konta bankowego zniknęło ponad 20 tysięcy złotych.

Źródło: KWP Olsztyn(aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*