Na sygnale

Utrudnienia w ruchu drogowym podczas akcji protestacyjnych rolników

W środę na terenie powiatu olsztyńskiego zaplanowanych jest kilka akcji protestacyjnych środowisk rolniczych. W tym czasie pojawiają się spore utrudnienia na drogach regionu. Policjanci będą czuwać na bezpieczeństwem manifestujących oraz osób postronnych. Zachęcamy do korzystania z tras alternatywnych oraz stosowania się do poleceń służb kierujących na objazdy.

W związku z planowanymi akcjami protestacyjnymi środowisk rolniczych, w środę (20.03.2024 r.) na terenie powiatu olsztyńskiego spodziewać się możemy sporych utrudnień w ruchu drogowym.

Olsztynek (Pawłowo)

Zaplanowana została blokada drogi s7 w obrębie węzła Pawłowo w godz. 7-19

Dywity

W godz. 10-16 nastąpi blokada ronda na DK51 na wysokości Osiedla Sterowców. Wszelkie objazdy kierowane będą na ul. Jagiellońską. Osiedle Sterowców będzie miało uruchomiony pas awaryjny na DK51, a od godz. 15:00 otwarty będzie wjazd na to osiedle. Przez rondo w trakcie blokady przepuszczane będą autobusy linii 110.

Biskupiec i Kolno

Akcje protestacyjne na terenie Biskupca oraz gminy Kolno rozpoczną się w środę (20.03.2024 r.) o godz. 7:00 i potrwać mają przez miesiąc. Protestujący planują przepuszczać samochody z wyznaczoną częstotliwością.

W Biskupcu, na DK57 blokowane będą ronda w kierunku Olsztyna oraz w kierunku Szczytna i Mrągowa.Na terenie gminy Kolno zaplanowano blokadę skrzyżowania DK57 z drogą 593, tj. skrzyżowania Lutry-Jeziorany.

Barczewo

W godz. 7:00-19:00 zaplanowana została blokada DK16 na skrzyżowaniu w m. Łęgajny. Kierujący osobówkami będą kierowani na objazdy.

Policjanci będą obecni na skrzyżowaniach, będą kierować na objazdy, udzielać informacji oraz w razie potrzeby ręcznie kierować ruchem. Prosimy o stosowanie się do ich poleceń, i jeśli to możliwe, wcześniejsze zaplanowanie podróży z uwzględnieniem tras alternatywnych

Źródło: KMP Olsztyn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*