Na sygnale

Uszkodził zaparkowane pojazdy. Był nietrzeźwy i poszukiwany

Dziś (14.01.2019r.) około północy oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację, że na ul. Mochnackiego w Olsztynie kierujący volkswagenem polo najechał i uszkodził dwa zaparkowane pojazdy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku stacji paliw. We wskazane miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol, który namierzył i zatrzymał do kontroli drogowej podejrzane auto.

Okazało się, że za kierownicą siedział inny mężczyzna niż ten, który spowodował kolizję. Okazało się, że podejrzany o spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna zamienił się miejscami z pasażerem, którego przewoził. Na szczęście szczegółowe informacje, jakie przekazała osoba zgłaszająca były wystarczające, aby udowodnić 32-latkowi, że to właśnie on kierował autem w chwili zdarzenia.

Ostatecznie osobą odpowiedzialną za spowodowanie kolizji drogowych był 32-letni mieszkaniec Olsztyna, który był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało obecność w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna z trudem utrzymywał równowagę na własnych nogach. Po sprawdzeniu 32-latka w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że był on osobą poszukiwaną do odbycia kary 10 dni pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości wykroczenia, z których się nie rozliczył.

Auto 32-latka zostało odholowane na policyjny parking a on sam trafił do policyjnej celi. Dopiero, gdy wytrzeźwieje będzie możliwe jego przesłuchanie.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*