Wiadomości

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wznawia zajęcia w trybie stacjonarnym

Po pandemicznych zawirowaniach w organizacji zajęć, w stacjonarnym trybie wznawia zajęcia Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Inauguracja roku akademickiego na największej uczelni regionu odbędzie się już w sobotę (1 października).

To kolejny już rok akademicki uczelni, która została powołana do życia 1 września 1999 roku. Działalność miasta jest nierozerwalnie związana z funkcjonowaniem UWM, a wcześniej szkół wyższych, będących fundamentem uniwersytetu.

Rok 2022/23 na UWM rozpocznie ok. 17 tys. studentów, z tego 13,5 tys. zdobywać będzie wiedzę stacjonarnie. Bramę olsztyńskiej uczelni pierwszy raz przekroczy prawie 6,8 tys. osób. W wyniku tegorocznej rekrutacji studentami UWM zostało 69 Ukraińców.

Kierunek lekarski, weterynaria, zootechnika, bezpieczeństwo narodowe czy mechatronika to tylko część z bogatej oferty kształcenia olsztyńskiej uczelni. Łącznie to 75 kierunków na 15 wydziałach oraz w filii uczelni w Ełku i Szkole Zdrowia Publicznego.

Wszystkie zajęcia dydaktyczne zaplanowane w semestrze zimowym bieżącego roku akademickiego będą się odbywać w trybie stacjonarnym. Władze uczelni podkreślają, że na bieżąco analizują sytuację epidemiczną. W przypadku wystąpienia zagrożenia będą podejmowane odpowiednie decyzje.

Inauguracja roku akademickiego odbędzie się w sobotę (1 października) w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM w Kortowie. Uroczyste rozpoczęcie nauczania na poszczególnych wydziałach oraz w filii w Ełku odbywać się będzie przez cały kolejny tydzień.

Źródło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*