Na sygnale

Ukradli szyny kolejowe warte ponad 155 tys. zł. Zostali zatrzymani

Ełccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu augustowskiego, którzy z nieużywanego torowiska ukradli szyny kolejowe warte ponad 155 000 zł. Funkcjonariusze ustalili również, że wcześniej mężczyźni ukradli rury zbrojone z terenu budowy drogi o wartości blisko 16 000 zł. Zatrzymani 28- i 31-latek usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja o kradzieży torów z nieużywanego aktualnie torowiska zgłoszona została ełckim policjantom w ubiegłym tygodniu. Ogólna wartość strat została wyliczona na kwotę ponad 155 000 zł.

Policjanci od razu zaczęli wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. Kryminalni ustalili, że związek z kradzieżą mogą mieć dwaj znajomi z powiatu augustowskiego w wieku 31 i 28 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani. Ustalenia policjantów wskazują, że mężczyźni wspólnie przygotowali się i zaplanowali kradzież torów. Zorganizowali sobie sprzęt potrzebny do demontażu i przewiezienia ukradzionego mienia. Policjanci ustalili, że tory składowali w ustronnym miejscu na opuszczonej posesji. Chcieli użyć ich do zrobienia sobie konstrukcji budowlanej. Policjanci ustalili również, że wcześniej mężczyźni ukradli rury z terenu budowy drogi o wartości wycenionej na blisko 16 000 zł.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, przyznali się do ich popełnienia. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*