Na sygnale

Ukradli Mercedesa o wartości ponad 180 tys. złotych. Trafili do aresztu

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i odzyskali Mercedesa o wartości ponad 180 tysięcy złotych. 39 i 42-latek usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Sprawa rozpoczęła się w sobotni poranek (26.03.2022r.), kiedy to policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością p-ko Mieniu olsztyńskiej komendy otrzymali informację o kradzieży Mercedesa o wartości ponad 180 tysięcy złotych z jednej z miejscowości na terenie powiatu. Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnianiem tego przestępstwa. Do działań przyłączyli się również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

We współpracy z właścicielem pojazdu oraz w toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że skradzione auto prawdopodobnie znajduje się na terenie powiatu grudziądzkiego. W związku z tym o pomoc w działaniach poprosili policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, którzy we współpracy z olsztyńskimi kryminalnymi, w zaledwie kilka godzin od zgłoszenia, dotarli do miejsca, gdzie znajdował się skradziony pojazd. W aucie siedziało dwóch mężczyzn. 39 i 42- latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj są mieszkańcami województwa pomorskiego. Jak się okazało, młodszy z mężczyzn był już wcześniej karany za przestępstwa samochodowe.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży pojazdu. Funkcjonariusze wraz z prokuratorem wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do ich wniosku i zastosował wobec 39 i 42-latka ten środek zapobiegawczy.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*