Na sygnale

Ukradli kable z terenu budowy. Zostali zatrzymani

Policjanci z Biskupca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Łupem sprawców padły kable elektryczne. Wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Biskupcu wyjaśnili okoliczności kradzieży kabli elektrycznych z placów budowy z terenu gminy. Z ustaleń śledczych wynikało, że zdarzenia miały miejsca w okresie od października 2019 do stycznia 2020 roku. Wówczas do policjantów z Biskupca wpłynęły zawiadomienia o kradzieży kabli elektrycznych o łącznej wartości ponad 4.000 złotych oraz jednego usiłowania kradzieży – wówczas sprawca został spłoszony przez pracownika ochrony obiektu.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze wpadli na trop dwóch mężczyzn. Analiza zgromadzonego materiału dowodowego ostatecznie pozwoliła na zatrzymanie dwóch mężczyzn z gminy Biskupiec.

36-latek usłyszał zarzut kradzieży, natomiast 37-latek odpowie za dwie kradzieże i jedno usiłowanie. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Zgodnie z kodeksem karnym grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. To czy mężczyźni mają związek z innymi podobnymi kradzieżami, jest aktualnie przedmiotem dalszych badań funkcjonariuszy.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*