Ukradł niewidomemu sąsiadowi kartę płatniczą i wypłacił z jego konta pieniądze

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o przywłaszczenie karty bankomatowej i wypłacenie pieniędzy z konta. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna ten ukradł sąsiadowi kartę płatniczą, wykorzystując fakt, że jest on niewidomy. Znając kod pin wypłacił z konta sąsiada 600 złotych. Zatrzymany usłyszał zarzut. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Piscy policjanci wyjaśnili okoliczności kradzieży karty bankomatowej na szkodę niewidomego mieszkańca miasta. Sprawca wypłacił z konta 600 złotych.

Pokrzywdzony o dokonanie tego czynu podejrzewał sąsiada, który pomaga mu na co dzień. Zdarzało się też, że razem chodzili do banku wypłacać pieniądze i opłacać rachunki. Pokrzywdzony dodał, że ten znajomy zna numer kodu pin do jego karty bankomatowej.

Typowania zgłaszającego okazały się słuszne. Sprawcą kradzieży kary płatniczej okazał się 36-letni sąsiad zgłaszającego. Mężczyzna wykorzystał fakt, że znajomy jest niewidomy i nie zauważył, jak ten ukradł mu kartę. Przy wykorzystaniu oryginalnego kodu pin wypłacił sobie z bankomatu 600 złotych.

Zatrzymany 36-latek usłyszał zarzut kradzieży karty płatniczej, a następnie przy użyciu oryginalnego kodu pin włamania się na rachunek bankowy i wypłaceniu pieniędzy w kwocie 600 złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu. Dodał, że potrzebował pieniędzy. Zamierzał oddać całą sumę w ratach, ale na chwilę obecną nie był w stanie, bo nie miał środków finansowych.

Za popełnienie tego czynu grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (asz/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu