Na sygnale

Ukradł alkohol i był poszukiwany. Odpowie również za posiadanie nielegalnych substancji

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 25-latka, który w towarzystwie o dwa lata młodszego kolegi na jednej ze stacji paliw w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej ukradł 4 puszki piwa. Po kilkunastu minutach był już w rękach policjantów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że był również poszukiwany przez olsztyński sąd do odbycia kary 15 dni aresztu w związku z nieopłaceniem kary grzywny, jak również miał przy sobie niewielką ilość środków odurzających.

Dziś (14.01.2019r.) po godzinie 1.00 w nocy oficer dyżurny olsztyńskiej policji przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży 4 puszek piwa, do której doszło na jednej ze stacji paliw przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Kradzieży miał dokonać młody mężczyzna w towarzystwie kolegi, którego wygląd dokładnie opisała osoba zgłaszająca. Dzięki szczegółowym informacjom policjanci już po kilkunastu minutach od zgłoszenia namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się 25-letni mężczyzna.

Interweniujący funkcjonariusze w pobliżu stacji paliw zauważyli dwóch mężczyzn z których jeden odpowiadał wyglądowi sprawcy kradzieży alkoholu. Dodatkowo z kieszeni 25-latka wystawała puszka skradzionego alkoholu. Aby potwierdzić zdarzenie, policjanci z zatrzymanymi pojechali na stację paliw, gdzie ostatecznie pracownicy stacji potwierdzili, że kradzieży piwa dokonał 25-letni mężczyzna.

W wyniku sprawdzenia podejrzanego o kradzież alkoholu 25-latka w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że był on poszukiwany do odbycia kary 15 dni aresztu w związku z nieopłaceniem kary grzywny. Jakby tego było mało, w trakcie przeszukania 25-latka, policjanci znaleźli przy nim niewielkie ilości narkotyków z których posiadania młody mężczyzna również będzie musiał się wytłumaczyć.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*