Na sygnale

Uciekła ze szpitala, bo nie miała papierosów. Po kilku minutach zatrzymali ją policjanci

Szczycieńscy policjanci interweniowali wobec pacjentki, która chcąc uniknąć hospitalizacji w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, uciekła ze szpitala. Kobieta tłumaczyła, że „bez papierosów, to ona tam nie zostanie”. Dzięki dobrej komunikacji i szybkiej reakcji służb, do zatrzymania kobiety doszło kilka minut po zgłoszeniu. 43-latka trafiła do policyjnej izby zatrzymań specjalnie przygotowanej dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

We wtorek (21.04.2020) około godz. 17:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został powiadomiony przez służby medyczne, że ze Szpitala Powiatowego w Szczytnie uciekła pacjentka, która miała objawy mogące świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Zgłoszenie to postawiło na nogi zarówno służby sanitarne, pogotowie ratunkowe, jak i funkcjonariuszy szczycieńskiej komendy.

Policjanci wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, już po kilku minutach od zgłoszenia zauważyli odpowiadającą wskazanemu rysopisowi kobietę. Funkcjonariusze zachowując wszelkie środki ostrożności zaczęli z nią rozmawiać. 43-latka powiedziała, że opuściła szpital, bo „nie chciała być hospitalizowana bez papierosów”. Na wydawane przez funkcjonariusze polecenia reagowała spokojnie i stosowała się do nich. Jak się szybko okazało, w trakcie zatrzymania była nietrzeźwa.

43-letnią mieszkankę gminy Świętajno poddano badaniu na obecność COVID-19 i przewieziono do policyjnej izby zatrzymań, specjalnie przygotowanej dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Policjanci przypominają:

Nie stosując się do poleceń wprowadzonych w związku z ogłoszoną epidemią koronawiruswa, narażamy życie i zdrowie swoje i innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń! Zróbmy to w trosce o nasze zdrowie!

Źróło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*