Na sygnale

Uciekał policjantom, bo nie posiadał prawa jazdy

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali kierującego audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ponadto okazało się, że 29-latek wsiadł za kierownicę auta nie mając uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pobawienia wolności.

Z czwartku na piątek (25/26.02.2021r.) w nocy olsztyńscy wywiadowcy zauważyli na jednej z ulic w mieście pojazd marki Audi A4, za którego kierownicą siedział znany im z wcześniejszych interwencji mężczyzna, którego podejrzewali, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie przyspieszył.

Funkcjonariusze pojechali za nim. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego, tym samym stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie na ulicy Kołobrzeskiej zatrzymał on pojazd na parkingu i próbował uciekać pieszo. Po podjętym pościgu, mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

29-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*