Na sygnale

Tymczasowy areszt wobec 24-latki, która z atrapą broni napadła na sklep

W piątek (13.03.2020) przed godz. 23:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od roztrzęsionej ekspedientki sklepu wielobranżowego, położonego na terenie miasta, która powiedziała, że uzbrojona kobieta żądała od niej wydania pieniędzy z kasy. Kobieta dodała, że sprawczyni została ujęta przez przypadkowego klienta i obecnie przebywa na terenie sklepu.

Na miejsce zgłoszonej interwencji natychmiast został skierowany patrol interwencyjny. Szczycieńscy policjanci na miejscu zastali ekspedientkę, napastniczkę oraz mężczyznę, który ją ujął. Okazało się, że napadu dokonała 24-letnia mieszkanka Szczytna.

Jak ustalili szczycieńscy śledczy, kobieta już od kilku dni „kręciła się” w okolicach sklepu i bezpośrednio w nim. W piątek tuż przed jego zamknięciem weszła udając, że chce coś kupić. Następnie podeszła do lady i w ciągu kilku sekund znalazła się przy ekspedientce. Wyciągnęła atrapę broni palnej i wymierzyła w jej kierunku. Na szczęście, w tym samym czasie do sklepu wszedł inny klient.

Zdezorientowana napastniczka kazała otworzyć kasę i wyjąć znajdujące się w niej pieniądze do wcześniej przygotowanego worka. Później 24-latka podeszła do mężczyzny i pokazała, że ma przy sobie również nóż. Mężczyzna zachował zimną krew, wytrącił kobiecie niebezpieczne narzędzie z rąk i ją obezwładnił.

24-latka została zatrzymana przez szczycieńskich policjantów i przewieziona do komendy. Kobieta usłyszała już zarzuty, do których się przyznała. Na wniosek szczycieńskich śledczych Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

27-latek, który obezwładnił napastniczkę wykazał się odwagą, sprawnością i zdecydowaną reakcją. Niewiele osób jest skłonnych do podjęcia takiego ryzyka w takiej sytuacji. Tylko osoby, które są pewne swoich umiejętności i przewagi nad napastnikiem mogą próbować się mu w taki sposób przeciwstawiać. W pierwszej kolejności każda osoba powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo i dążyć do tego, by jak najszybciej informacja o takim zdarzeniu dotarła do policjantów.

Źróło: KWP Olsztyn (ic/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*