Wiadomości

Tydzień Zdrowia Rodzin – od 26 maja do 2 czerwca w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Wojewódzkim NFZ

Warmińsko-Mazurski Oddział  NFZ przygotował mnóstwo profilaktycznych niespodzianek, m.in. możliwość wykonania mammografii, pomiary w kiosku profilaktycznym, warsztaty z samobadania piersi oraz pomysły na inspirujące zdrowe dania. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

Przed nami wyjątkowy dzień w roku – Dzień Mamy. Dzień, w którym każda mama powinna poczuć się wyjątkowo. O niezapomniane chwile zadbają najbliżsi. My chcemy zadbać o Wasze zdrowie. Zdrowie wszystkich mam i ich rodzin.

Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ przypomina, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Okazji do rozmów o zdrowiu na pewno nie zabraknie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice wykonają pomiary w kiosku profilaktycznym, dzieci poznają talerz zdrowego żywienia i dowiedzą się jak prawidłowo budować zdrowe nawyki już od najmłodszych lat.

Skorzystaj z profilaktycznej oferty NFZ

Od 26 maja do 2 czerwca przygotowaliśmy specjalną ofertę profilaktyczną. Odwiedź naszą salę obsługi klienta przy ul. Głowackiego 14 i:

  • zrób pierwszy krok w kierunku zdrowego stylu życia,
  • skorzystaj z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym, w którym wykonasz
    in. analizę składu masy ciała, określisz wskaźnik BMI, zmierzysz ciśnienie tętnicze,
  • wyniki pomiarów omów z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia,
  • otrzymasz dokładną informację na temat programów profilaktycznych oraz miejsc,
    w których wykonasz badania,
  • zapoznasz się z kalendarzem badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, dostępnym na stronie Akademii NFZ,
  • zyskasz plan żywieniowy dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb.

 

Weź udział w organizowanych warsztatach i skorzystaj z bezpłatnej mammografii

W piątek 26 maja zapraszamy Panie na salę obsługi klienta przy ul. Głowackiego 14. W godzinach od 12:00 do 14:00 Olsztyńskie Towarzystwo Amazonki przeprowadzi warsztaty samobadania piersi na specjalistycznych fantomach. Warto pamiętać, że to pierwszy i najprostszy krok do profilaktyki onkologicznej. Samobadanie piersi powinno być wykonywane raz w miesiącu. Tego dnia Panie będą miały również okazję do wykonania badań mammograficznych na NFZ.

Pod Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim w godzinach od 9:00 do 17:00 będzie stacjonował mammobus, w którym Panie w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały badania od 24 miesięcy, będą mogły wykonać mammografię. Badanie trwa około 10 minut. Jest bezbolesne i bezpłatne, nie wymaga skierowania. W naszym województwie, tylko w tym roku profilaktyczne badanie mammograficzne powinno wykonać jeszcze niemal 60 tyś pań, w samym Olsztynie niemal 8 tyś.

We wtorek 30 maja w godzinach od 11:00 do 13:00 ponownie zapraszamy Panie na salę obsługi klientów przy ul. Głowackiego. Panie, które w najbliższym czasie planują powiększenie rodziny, są w ciąży lub mają małe dzieci zapraszamy na warsztaty edukacyjne w zakresie prawidłowego karmienia piersią prowadzone przez doświadczoną położną.

Dzień Dziecka spędzimy na boisku Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących przy ul. Kołobrzeskiej 29 w Olsztynie. W godzinach od 12:00 do 15:00 odbędzie się tam akcja plenerowa, w trakcie której opowiemy o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ, zdrowym odżywianiu oraz pokażemy Paniom jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Na miejscu będzie można również wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ i potwierdzić Profil Zaufany. W sobotę 3 czerwca będzie można nas spotkać w Parku Jakubowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*