Na sygnale

Trzech nietrzeźwych kierujących w ciągu jednej doby

W ciągu ostatniej doby mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał we krwi ponad 3 promile alkoholu. Dwóch kierowców zostało zatrzymanych dzięki szybkiej reakcji świadków.

W środę (17.04.2024 r.) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i podległych jej Komisariatów zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-letni kierowca volkswagena, zatrzymany do kontroli na terenie gminy Gietrzwałd po obywatelskim zgłoszeniu. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W Dobrym Mieście policjantów zawiadomiła mieszkanka, która zauważyła dwóch młodych mężczyzn na skuterze podjeżdżających „wężykiem” pod jeden ze sklepów spożywczych. 34 – letni kierujący miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Za pasażera miał swojego równie nietrzeźwego znajomego.

Mundurowi z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podczas patrolowania okolic ulicy Lotniczej w Olsztynie zauważyli dwóch mężczyzn jadących volkswagenem. Kierujący na oczach policjantów nagle wjechał na teren pobliskiej budowy i wyłączył silnik. Funkcjonariusze zauważyli, że jadący z przodu pasażer szybko przeskoczył na tylną kanapę pojazdu, a kierujący zajął jego miejsce. Okazało się, że 32-latek kierował z niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jego pasażer został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy sprawdzają, czy mógł przebywać w Polsce legalnie.

Cała trójka kierowców będzie tłumaczyła się ze swojego zachowania przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji oraz wypadków drogowych, również tych tragicznych w skutkach. Osoby zgłaszające wykazały się wzorową postawą obywatelską. Bardzo cieszy nas fakt, że mieszkańcom regionu zależy na bezpieczeństwie. Apelujemy, by w każdym przypadku, gdy widzimy niepokojącą nas sytuację i podejrzewamy, że ktoś może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu, dzwonić na numer alarmowy. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Źródło: KMP Olsztyn jw/ab

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*