Na sygnale

Trzech mężczyzn odpowie za kradzieże z włamaniem

Olsztyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 37 do 42 lat podejrzanych o kradzieże z włamaniem do piekarni na terenie Olsztyna. Wartość strat oszacowano na 6 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 37 do 42 lat podejrzanych o włamanie do piekarni na terenie Olsztyna. Do zdarzeń doszło na początku stycznia 2020 roku. Wtedy to z placówek handlowych zniknęła gotówka oraz kasa fiskalna. Wartość strat oszacowano na 6 tysięcy złotych.

Prowadzący sprawę policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy oraz wytypowali podejrzanych mężczyzn. Prowadzone czynności pozwoliły na ustalenie tożsamości i zatrzymanie 35 i 37-latka z Olsztyna. Natomiast trzeci z nich 42-latek został zatrzymany w ubiegły poniedziałek (02.03.2020) w jednym z barów na terenie miasta.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, 35 i 37-latek byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa, dlatego będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Wobec mężczyzn zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego.

Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast 42-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*