Ciekawostki

Tropikalne Dywity wygrały konkurs „O Garniec Kłobuka”!

W wielkim upale, w jakim przyszło rywalizować 10 sołectwom Gminy Dywity w konkursie kulinarnym „O Garniec Kłobuka” w Tuławkach, bezkonkurencyjne okazały się piękne panie i jeden męski rodzynek z Tropicana Baru z Dywit przed Frączkami, Spręcowem i Różnowem. Choć tak naprawdę w sobotę 27 sierpnia zachwyciły pomysły i scenografie wszystkich 10 sołectw startujących w konkursie.

Oprócz Tropicany z Dywit, Karczmy Różnowo, Piratów z Karaibów z Frączek i Domu Weselnego ze Spręcowa zachwycali również Hipisi z Tuławek, Krowie Gady, Chata Chleba z Ługwałdu, Pralnia z Redykajn, Piernikowy Domek z Kieźlin, czy Jeziorowcy ze Słup. Widać było trud, zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie sołectw do konkursu.

– To wspaniała impreza, która w znaczący i pozytywny sposób angażuje mieszkańców – podkreśla Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Jestem pełen podziwu dla pomysłowości i kreatywności poszczególnych uczestników naszego największego kulinarnego wydarzenia.

Podczas imprezy rozstrzygnięto też gminny konkurs „Czysta Wieś 2016”. O miano najbardziej estetycznej wsi Gminy Dywity ubiegało się 12 sołectw. Pierwsze miejsce i 4 tys. zł zdobył Ługwałd, który w wyrównanej walce pokonał Dywity (3 tys. zł) i Bukwałd (2 tys. zł).

Nagrody indywidualne w konkursie kulinarnym w poszczególnych kategoriach zdobyli: Krzysztof Kulas ze Spręcowa za Psiwo Kozicowe w napojach, Alicja Antosiak z Gadów za „myślał indyk o niedzieli…” w potrawach, za drożdzówkę Małgorzata Czarnecka z Kieźlin w wypiekach i Anna Gwarek z Kieźlin za powidła śliwkowo-piernikowe w kategorii przetwory. Przygrywał w rytm światowych hitów m.in. Guns’n’Roses, Boba Dylana i Deep Purple zespół Stare Drobne Małże.

Organizatorami konkursu „O Garniec Kłobuka 2016” byli: Gmina Dywity, GOK Dywity, Sołectwo Tuławki, OSP Gminy Dywity. Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim mieszkańcom i sołectwom, którzy z takim oddaniem zaangażowali się w przygotowania do konkursu. A już dziś można wszystkich zaprosić na kolejny „Garniec Kłobuka” w przyszłym roku do Dywit.

Źródło: UG Dywity

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*