Sport

Triathloniści ponownie opanują Olsztyn

Wielka gratka dla fanów triathlonu! Już 27-28 maja Olsztyn po raz kolejny stanie się areną zmagań najlepszych triathlonistów.  Stolica Warmii i Mazur rok w rok przyciąga na zawody czołowych zawodników, nie tylko z Polski, ale również całej Europy. Od 11 lat Olsztyn jest gospodarzem zawodów Elemental Tri Series, które na stałe wpisały się w kalendarz największych imprez triathlonowych w Polsce.

Sobota pod znakiem Pucharu Europy w Triathlonie

Po ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy do Olsztyna wraca Puchar Europy Elity i Puchar Europy Juniorów, który był do tej pory największym spośród wszystkich Pucharów Europy organizowanych pod patronatem Europejskiej Unii Triathlonu. Tego dnia odbędzie się również Puchar Polski w triathlonie na dystansie Sprint dla Elity, U23 i Juniorów, które rozegrane będą w ramach startów Pucharu Europy.

Niezwykle ucieszyła nas informacja, że już po raz 5. będziemy organizatorami Pucharu Europy w triathlonie. To ogromne wyróżnienie zarówno dla nas, jak i Miasta Olsztyn oraz Polskiego Związku Triathlonu. Stolica Warmii i Mazur to idealne miejsce do rozgrywania zawodów rangi międzynarodowej, na terenach CRS Ukiel znajdujemy wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia bezpiecznej i wyjątkowo widowiskowej rywalizacji, dlatego też zapraszamy mieszkańców Olsztyna do kibicowania triathlonistom. – powiedział Marcin Florek, prezes firmy Labosport Polska.

Niedziela – Puchar Polski, zawody dla Amatorów i Dzieci

W niedzielę na trasę wyruszą Juniorzy Młodsi i Młodzicy, który rywalizować będą w Pucharze Polski na dystansie supersprint. Nie zabraknie również zawodów dla najmłodszych – Elemental KIDS, dla których przygotowaliśmy:

Bieg na dystansie 200 m – Dzieci 1-6 lat

Bieg na dystansie 500 m – Dzieci 7-8 lat

AQUATHLON na dystansie 0,1 km pływania – 0,5 km biegu – Dzieci 9-10 lat

AQUATHLON na dystansie 0,2 km pływania – 1 km biegu – Żaki 11-12 lat

Pozostała część dnia upłynie na startach amatorów.  Standardowo triathloniści będą mogli ścigać się aż na 3 dystansach w ramach zawodów Elemental Tri Series: OLIMPIJSKIM (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze – 10 km biegu) i SPRINTERSKIM (0,75 km pływania – 20 km jazdy na rowerze – 5 km biegu) z draftingiem dla fanów szybkiego ścigania.

Zupełną nowością w Olsztynie będzie rywalizacja na dystansie ekoSUPERSPRINT (0,4 km pływania – 10 km jazdy na rowerze – 2,5 km biegu), który wprowadzono z myślą o osobach, chcących spróbować swoich sił w triathlonie. Za każdy ukończony w ekoSUPERSPINCIE, na zawodników będzie czekała niespodzianka na mecie w postaci sadzonki drzewka od sponsora tytularnego zawodów – firmy Elemental Holding. To wyjątkowa okazja, aby połączyć sport z działaniami proekologicznymi.

– Jako firma działająca w obszarze urban miningu dbamy o to, by w trosce o nasze środowisku, pozyskiwać ważne metale w sposób zrównoważony. Stąd pomysł podkreślenia wagi ekologii w naszym działaniu oraz bliskości triathlonu z naturą poprzez dodanie przedrostka „eko” do jednej z konkurencji – podsumowuje Sylwester Puczen, Head of Communication Elemental Holding SA – Mam nadzieję, że dodatkowa nagroda dla startujących w postaci sadzonki drzewa będzie nie tylko miłym akcentem, ale pozwoli nam wspólnie choć trochę zadbać o klimat– dodaje Sylwester Puczen.

 

Zapisy na zawody trwają na oficjalnej stronie internetowej: https://triathlonseries.pl/zapisz-sie/  Tylko do 17 marca 2023 roku zawodnicy mają okazję zapisać się na Zawody w najniższym progu opłat! Zapraszamy do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*