Na sygnale

W trakcie meczu rzucił na boisko petardę. 27-latek został zatrzymany i odpowie przed sądem

Kara nawet 5 lat grozi 27-letniemu mieszkańcowi Olsztyna, który dwukrotnie w trakcie ostatnich meczy rozgrywanych w Ostródzie, rzucił na boisko petardę hukowo – błyskową. Mężczyzna próbował uciekać, lecz szybko został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (07.04.2018) podczas meczu między drużynami Stomilu Olsztyn i Pogoni Siedlce. W trakcie opuszczania trybun przez kibiców, jeden z mężczyzn rzucił petardę hukowo – błyskową na płytę boiska i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i już po chwili zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Olsztyna.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany podejrzany jest również za zdarzenie z minionej środy (04.03.2018), kiedy po zakończeniu meczu między drużynami Stomilu Olsztyn i Wigier Suwałki rzucił petardę hukowo – błyskową na płytę boiska.

27-latek usłyszał trzy zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, do których się przyznał. Nie potrafił jednak racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają!

Zgodnie z art. 59 Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, każdy kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji (Dz.U. z 2012r. poz.576, z 2013r. poz. 829, z 2014r. poz.295, z 2015r. poz.1505 oraz z 2016 r. poz. 1948 i 1954), wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne

niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*