Na sygnale

Tragiczny wypadek na trasie Orneta- Dobre Miasto

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na trasie Orneta- Dobre Miasto. Według wstępnych ustaleń kierująca audi 20-latka nie zachowała należytej ostrożności i nie upewniła się, czy może bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania, w wyniku czego najechała na pojazd ciężarowy z naczepą. W zdarzenia zginął na miejscu 40-letni kierowca mana.

Do zdarzenia doszło w czwartek (24.02.2022r.) około godz. 15:00 na drodze W507 na trasie Orneta-Dobre Miasto w okolicy m. Praslity. Według wstępnych ustaleń kierująca audi 20-latka nie zachowała należytej ostrożności i nie upewniła co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania i rozpoczęła wyprzedzanie jadącego przed nią dostawczego renault. Kobieta zjechała na lewy pas jezdni, gdzie najechała na pojazd ciężarowy z naczepą, który był już w trakcie wyprzedzania tych pojazdów, a następnie najechała na renault. W wyniku tego zdarzenia, 40-letni kierujący manem zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w przydrożne drzewa. Niestety, mężczyzna zginął na miejscu. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń. 20-letnia kierująca audi była trzeźwa.

Na miejscu pracowali policjanci z olsztyńskiej drogówki oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*