Na sygnale

Tragiczny wypadek na trasie Biedowo – Barczewko. Zginęły dwie młode osoby

W wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej na trasie Biedowo – Barczewko zginęły dwie młode osoby. Autem kierował 19-latek bez uprawnień, który wiózł troje pasażerów. Po zderzeniu ze słupem energetycznym zginęła 18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak. Kierowca i 31-letni pasażer przeżyli. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12.04.2021) około godz. 2:00 na drodze powiatowej nr 1430 N na trasie z Biedowa w kierunku Barczewka doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęło dwoje pasażerów osobowej skody. Autem podróżowały łącznie cztery osoby (wszyscy to mieszkańcy gminy Barczewo) – troje mężczyzn i kobieta. Niestety w wyniku doznanych obrażeń dwoje pasażerów siedzących z tyłu pojazdu, zginęło na miejscu zdarzenia – 18-latka i jej 16-letni kolega.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 19-letni kierujący osobową skodą, jadąc z dużą prędkością w kierunku Barczewka, na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w stojący na poboczu słup energetyczny. Auto bezpośrednio po zdarzeniu wpadło do przydrożnego rowu, przewracając się na bok. Siła uderzenia była tak duża, że 31-letni pasażer siedzący z przodu wypadł z auta przez wybitą przednią szybę.

Policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie po kilku minutach byli na miejscu zdarzenia i natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej, powiadamiając wcześniej oficera dyżurnego o konieczności wezwania na miejsce karetki pogotowia i straży pożarnej. Funkcjonariusze przez wybitą przednią szybę wydostali w bezpieczne miejsce 19-letniego mężczyznę siedzącego za kierownicą. 19-latek dopiero po kilku minutach odzyskał świadomość. Niestety, pasażerowie siedzący na tylnej kanapie auta, zostali zakleszczeni we wraku, a ich wydobycie było możliwe dopiero dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu straży pożarnej.

Na miejsce zdarzenia skierowany został zespół ogniwa wypadkowego z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie. Przy badaniu przyczyn i okoliczności zdarzenia uczestniczył prokurator, a także technik kryminalistyki, którego zadaniem było zebranie i zabezpieczenie śladów kryminalistycznych.

Do olsztyńskich szpitali karetkami pogotowia został przewieziony 19-letni kierujący oraz 31-letni pasażer. Z powodu obrażeń kierowcy, policjanci nie mogli na miejscu zdarzenia zbadać jego stanu trzeźwości, w związku z czym policjanci zlecili pobranie od mężczyzny krwi do dalszych badań laboratoryjnych pod kątem obecności w jego organizmie alkoholu czy innych substancji działających podobnie – istnieje uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna w chwili zdarzenia mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci ustalili, że młody mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Policyjnym alkomatem udało się natomiast zbadać stan trzeźwości 31-letniego pasażera – był on kompletnie pijany, w jego organizmie krążyły ponad dwa promile alkoholu.

Droga w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna do godzin porannych. Przyczyny i okoliczności ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora. Wrak pojazdu do dalszych badań został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Decyzją prokuratora ciała ofiar zdarzenia zostały zabezpieczone w prosektorium do badań sekcyjnych.

Źródło:” KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*