Tragiczny wypadek na DW 592. Czołowo zderzyły się dwa auta

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Policjanci z Giżycka ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginęła 77-letnia pasażerka osobówki. Natomiast do szpitala trafił kierowca i 41-letnia pasażerka.

Do zdarzenia doszło w czwartek (27.05.2021r.) po godzinie 9:00 na drodze wojewódzkiej 592 w miejscowości Konopki Małe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą oktawią wyprzedzał inny pojazd i na łuku drogi zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Pojazdem oprócz kierowcy podróżowały dwie kobiety w wieku 41 i 77 lat. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń, starsza kobieta zginęła na miejscu. 42-letni kierowca skody został przetransportowany do szpitala w Kętrzynie, natomiast druga pasażerka została zabrana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń. Przez kilka godzin droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Policjanci organizowali objazdy, a później ruch odbywał się wahadłowo. Zadaniem funkcjonariuszy jest teraz szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Pamiętajmy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie spieszyć. Kiedy w trakcie podróży poczujemy się senni czy osłabieni, warto zrobić pauzę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Warunki drogowe w bywają zmienne. W nocy i o poranku nawierzchnia jest mokra co powoduje, że przyczepność pojazdu znacznie się zmniejsza, dlatego przestrzegamy przed pośpiechem na drodze.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się