Na sygnale

Tragiczny wypadek na DW 592. Czołowo zderzyły się dwa auta

Policjanci z Giżycka ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginęła 77-letnia pasażerka osobówki. Natomiast do szpitala trafił kierowca i 41-letnia pasażerka.

Do zdarzenia doszło w czwartek (27.05.2021r.) po godzinie 9:00 na drodze wojewódzkiej 592 w miejscowości Konopki Małe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą oktawią wyprzedzał inny pojazd i na łuku drogi zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Pojazdem oprócz kierowcy podróżowały dwie kobiety w wieku 41 i 77 lat. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń, starsza kobieta zginęła na miejscu. 42-letni kierowca skody został przetransportowany do szpitala w Kętrzynie, natomiast druga pasażerka została zabrana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń. Przez kilka godzin droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Policjanci organizowali objazdy, a później ruch odbywał się wahadłowo. Zadaniem funkcjonariuszy jest teraz szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Pamiętajmy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie spieszyć. Kiedy w trakcie podróży poczujemy się senni czy osłabieni, warto zrobić pauzę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Warunki drogowe w bywają zmienne. W nocy i o poranku nawierzchnia jest mokra co powoduje, że przyczepność pojazdu znacznie się zmniejsza, dlatego przestrzegamy przed pośpiechem na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*