Na sygnale

Tragiczny wypadek na drodze ekspresowej S7

Na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Powierz doszło do wypadku busa, którym podróżowało 6 mężczyzn. W wyniku przedmiotowego zdarzenia 2 pasażerów poniosło śmierć na miejscu. To 55-latek z powiatu nidzickiego i 62-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Pozostali poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali.

Nidziccy policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w poniedziałek (03.06.2024 r.) około godz. 16:30 na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Powierz.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni kierujący busem marki VW jadąc w kierunku Gdańska, na prostym odcinku drogi uderzył w barierę energochłonną i wpadł do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowało 6 mężczyzn z powiatu nidzickiego i działdowskiego w wieku od 21 do 62 lat. Dwóch z nich zginęło na miejscu, to pasażerowie: 55 latek z powiatu nidzickiego i 62-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Pozostałe 4 osoby na skutek doznanych obrażeń zostały przetransportowane do szpitali.

Na czas obsługi zdarzenia, droga ekspresowa S7 w kierunku Gdańska była zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonym objazdem. Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*