Na sygnale

Tragiczny wypadek na DK 51 w okolicach Bezled

W nocy na drodze prowadzącej do przejścia granicznego w Bezledach doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, w którym zginęła jedna osoba. Dzięki szybkiej reakcji naocznego świadka zdarzenia udało się uniknąć większej tragedii.

Dyżurny bartoszyckiej policji po godz. 2:00 odebrał informację o wypadku do jakiego doszło na trasie Bartoszyce–Bezledy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący VW Vento Sebastian B., 37-letni mieszkaniec gm. Kolno, z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem. Osobowym Audi 80 kierował 37-letni mieszkaniec Bartoszyc.

W wyniku zderzenia Sebastian B. zginął na na miejscu. Siła zderzenia była tak duża, że jego volkswagen rozpadł się na 2 części, a audi po chwili stanęło w płomieniach.

Dzięki szybkiej reakcji naocznego świadka zdarzenia, który chwilę przed wybuchem pożaru zadbał o to by kierujący Audi znalazł się w bezpiecznym miejscu, udało się uratować mu życie.

Przez kila godzin “krajówka” w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli wszelkie ślady na miejscu zdarzenia i wyjaśniają jego okoliczności.

Źródło: KWP Olsztyn (DM/TM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*