Na sygnale

Tragiczny wypadek na DK 16. Nie żyją trzy osoby

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w środę (14.04.2021r.) po godz. 18 na trasie Łęgajny-Kaplityny (DK-16). W zdarzeniu brały udział trzy auta. Zginęło trzech mężczyzn w wieku 29, 37 i 41-lat. Prawdopodobną przyczyny zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania przez kierującego fordem. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności wypadku.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem 3 aut doszło na DK-16 (Łęgajny-Kaplityny). Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący Fordem Transitem rozpoczynając manewr wyprzedzania na łuku drogi  w prawo w miejscu zabronionym, czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Scania, a następnie zderzył się z osobowym hyundaiem. Na skutek poniesionych obrażeń na miejscu zginął 29-letni kierowca i 37-letni pasażer forda a dwóch innych mężczyzn w stanie ciężkim zabrano do szpitala. Niestety jeden z nich, 41-letni pasażer forda, zmarł dziś nad ranem.

Pod opiekę medyczną trafiła 39-letnia kobieta z 8-letnim dzieckiem jadąca osobowym hyundaiem. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, ze zarówno 30-letni kierujący samochodem ciężarowym jak i 39-letnia kobieta z auta osobowego w momencie zdarzenia byli trzeźwi.


Bezpośrednio na miejsce wypadku najechali żołnierze z 9 Batalionu Dowodzenia w Olsztynie, którzy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pomogli zabezpieczyć miejsce zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin, funkcjonariusze zorganizowali objazdy. Zadaniem policyjnych śledczych będzie ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*