Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań 30-letniego mieszkańca gm. Biskupiec

We wtorek (14.03) ciało mężczyzny znalezione zostało w rzece Łyna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że należy do zaginionego w piątek 30-letniego mieszkańca m. Czerwonka gm. Biskupiec.

30-latek w piątek (10.03.2023 r.) w godzinach popołudniowych wyszedł z domu w m. Czerwonka i nie powrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Z otrzymanych informacji wynika, że ostatni raz widziany mógł być w sobotę (11.03.2023 r.) na Starym Mieście w Olsztynie około północy.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu podjęte zostały działania poszukiwawcze nadzorowane przez Zespół ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i KP Biskupiec, w których udział brali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie w tym płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej.

Funkcjonariusze przeczesywali okolice miejsca zaginięcia mężczyzny, docierali do miejsc w których mężczyzna mógł przebywać. W działaniach wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt w tym łodzie oraz drony, sprawdzone zostały zapisy okolicznego monitoringu jak również na stronie internetowej i w mediach został opublikowany wizerunek 30-latka.

W trakcie działań poszukiwawczych na rzece Łyna w Olsztynie z pomocą drona z kamerą termowizyjną, podczas patrolu rzeki zlokalizowano miejsce, gdzie odnaleziono ciało 30-latka. Ciało mężczyzny znalezione zostało w rzece Łyna w Lesie Miejskim niedaleko ul. 15 Dywizji.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia badań sekcyjnych.

Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora, które mają na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*