Na sygnale

Trafili za więzienne kratki. Byli poszukiwani

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 4 osoby poszukiwane przez olsztyński sąd.

Pierwszy z zatrzymanych to 29-letni Paweł B. Mężczyzna uczynił z kradzieży źródło dochodu. W okresie od lipca do sierpnia 2013 roku w jednym z olsztyńskich sklepów sprawca ukradł około 30 sztuk wędlin różnego rodzaju, 11 sztuk markowego alkoholu oraz kilka sztuk past do zębów. Poszukiwany wpadł podczas kradzieży sklepowej 7 sztuk alkoholu. Mężczyzna był już w przeszłości karany za przestępstwa kradzieży. Dodatkowo sprawca dokonał tego w warunkach tzw. „recydywy” czyli powrotu do przestępstwa. 29-latek trafił już za więzienne mury na okres 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Drugi z zatrzymanych to 41-letni Krzysztof G. Mężczyzna spożywał alkohol w miejscu publicznym, nie zapłacił mandatu więc sąd zamienił mu tę karę na prace społeczne, których obwiniony nie wykonał. W takim przypadku sąd zamienił tą karę na 14 dni aresztu.

Trzeci z poszukiwanych to 41-letni Mariusz K. W tym przypadku policjanci zatrzymali mężczyznę gdy ten leżał na ławce będąc pod wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 41-latek ma do odbycia karę 9 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna miał na swoim koncie m.in. kradzieże sklepowe oraz zakłócanie ciszy nocnej.

Ostatni z zatrzymanych to 32-leni Piotr B. W tym przypadku sprawca jeździł na „gapę” środkami komunikacji miejskiej. Policjanci zatrzymali poszukiwanego w mieszkaniu konkubiny. Drzwi funkcjonariuszom otworzył sam zainteresowany, który był wyraźnie zaskoczony wizytą kryminalnych. Mieszkaniec Olsztyna trafił na 15 dni do Aresztu Śledczego w Olsztynie.

Przypomnijmy, tylko od początku roku policjanci Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali już 137 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*