Wiadomości

To już pewne – w 2023 roku ulicami miasta przejdzie III Olsztyński Marsz Równości

III Olsztyński Marsz Równości odbędzie się pod hasłem „Wszyscy chcą kochać”. Rok temu wzięło w nim udział 600 osób.

Marsze równości w Polsce mają długą historię – pierwsza Parada Równości w Warszawie odbyła się w 2001 roku. W Olsztynie pierwszy raz marsz przeszedł 4 lata temu. Oba dotychczasowe marsze zostały objęte patronatem honorowym prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza.

W tym roku marsz przejdzie pod hasłem „Wszyscy chcą kochać”.

– Co roku wymyślamy dla marszu nowe hasło, którym chcemy podkreślić, w jakim celu idziemy i ogłaszamy je w walentynki. Teraz najważniejsze jest dla nas uzyskanie równości małżeńskiej w Polsce i sprawienie, by osoby transpłciowe, które chcą dokonać korekty płci, nie musiały się rozwodzić z dotychczasowymi partnerami. Bo wszyscy chcą kochać – nie tylko chłopak dziewczynę – mówi Emilia Bartkowska-Młynek, jedna z organizatorek marszu.

Kiedy odbędzie się tegoroczny marsz?

– Mamy już ustaloną datę, ale jeszcze – niestety – nie możemy tego zdradzić. Informacja pojawi się na miesiąc przed samym marszem. Prosimy śledzić nasze media społecznościowe i stronę internetową – dodaje inna z organizatorek, Agata Szerszeniewicz.

Rok temu w Olsztyńskim Marszu Równości wzięło udział około 600 osób. Marsz przebiegł spokojnie, bez żadnych incydentów. Organizatorkami wydarzenia są Emilia Bartkowska-Młynek, Weronika Hause, Agata Szerszeniewicz i Magdalena Zuba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*