Wiadomości

Tegoroczny Olsztyn Green Festival tylko dla zaszczepionych

Organizatorzy imprezy Olsztyn Green Festival opublikowali oświadczenie w którym informują, że tegoroczne wydarzenie będzie dostępne tylko dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Poniżej przedstawiamy treść oświadczenia.

Przedstawiamy ostateczne decyzje na prawie półtora miesiąca przed festiwalem! Taki przyjęliśmy maksymalny czas na podjęcie ostatecznych decyzji dotyczących organizacji tegorocznej edycji Olsztyn Green Festival. Nie możemy dłużej czekać na kolejne zmiany rządowe.

Przeanalizowaliśmy dokładnie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2021 r. i jego późniejsze nowelizacje w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii i niestety nie jest tak, jakbyśmy wszyscy chcieli.

Rząd wyraźnie zastrzegł, że imprezy masowe na wolnym powietrzu mogą się odbywać w limicie tylko 250 osób, ale do wskazanego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, co oznacza, że na dziś możemy zorganizować festiwal wyłącznie dla osób zaszczepionych. To siła wyższa, niezależna od nas. Innego wyjścia nie ma, w przeciwnym razie musielibyśmy festiwal odwołać, a tego nie chcemy.

Dlatego:
Przed wejściem na festiwal każdy uczestnik zostanie poproszony o okazanie do wglądu Organizatora Unijnego Certyfikatu Covid potwierdzającego zaszczepienie się przeciwko COVID-19. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne i będzie się odbywało za wyraźną zgodą osoby zainteresowanej wzięciem udziału w Festiwalu, jednak nieokazanie go spowoduje brak możliwości wejścia na imprezę.

Certyfikat taki można pobrać z wykorzystaniem aplikacji mObywatel lub mojeIKP, można pokazać go w telefonie bądź wydrukować i okazać do wglądu na wejściu.

Na dziś, podkreślamy to za każdym razem, bo Rozporządzenie zmienia się nieustająco, nie możemy wpuszczać osób nieposiadających kompletnego szczepienia – w przypadku dwudawkowych szczepionek trzeba być zaszczepionym dwiema dawkami.

Na dziś poświadczenie z punktu szczepień jest niewystarczające, wymagany jest Certyfikat.

Zawnioskowaliśmy do odpowiednich instytucji o wydanie zgody na uznanie na równi z certyfikatami szczepień certyfikatu dla ozdrowieńców. Damy znać, jeżeli tylko uzyskamy zgodę; zapisy rozporządzenia Rady Ministrów w tym zakresie są niejednoznaczne, dlatego robimy wszystko, by umożliwić wejście na imprezę również dla osób będących ozdrowieńcami.

Zawnioskowaliśmy także do odpowiednich instytucji o wyrażenie zgody na wpuszczenie bez limitu dla niezaszczepionych dzieci do 12. roku życia, które odgórnie nie mają możliwości zaszczepienia się.

W zakresie wykorzystania puli 250 biletów dla osób niezaszczepionych będziemy jeszcze informować.

Na dziś Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie pozwala Organizatorom na akceptację testów przeciwko COVID-19.

Apelujemy, gdyż jest jeszcze czas – zaszczepcie się i dołączcie do nas na festiwalu. Dodatkowo Urząd Miasta Olsztyna dokłada wszelkich starań, aby zorganizować festiwalowy punkt szczepień jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w jeden z najbliższych weekendów lipca, żeby każdy chętny zdążył przed festiwalem. Jak tylko temat zostanie dograny, niezwłocznie poinformujemy Was o tym.

Zwrot biletu:
Dla wszystkich osób, które zakupiły bilet, w tym lub zeszłym roku, ale z różnych powodów nie będą posiadały wymaganego Certyfikatu szczepień – już dziś informujemy, że możliwy jest zwrot pieniędzy za bilet za pośrednictwem bileterii, w której został on zakupiony. Czas na dokonanie zwrotu upływa z dniem 31 lipca br. – a więc Wasze zgłoszenie dot. zwrotu pieniędzy musi wpłynąć do bileterii do 31 lipca br. Podajemy od razu adresy e-mail, żeby ułatwić kontakt: eBilet: kontakt@ebilet.pl, Goinapp, Empik Bilety: https://goingapp.pl/kontakt/formularz-kontaktowy

Podsumowując, musimy zorganizować festiwal dla zaszczepionych.
Nie mamy na to żadnego wpływu. Bardzo szanujemy Wasze indywidualne decyzje co do szczepień i nie chcemy wprowadzać podziałów, ale nie mamy w tej kwestii żadnych instrumentów władczych i musimy postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Z drugiej strony, marzymy nieustannie o pokonaniu pandemii, a nie zrobimy tego bez szczepień. Mamy wielką nadzieję, że nas rozumiecie, wesprzecie i że będziecie się z nami bezpiecznie bawić na tegorocznym Olsztyn Green Festival.

Pozdrawiamy Was i życzymy sobie i Wam jak najszybszego powrotu do normalności.

I oczywiście, jeżeli wejdą w życie kolejne zmiany Rozporządzenia, niezwłocznie Was o nich poinformujemy.

Ekipa Olsztyn Green Festival!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*