Wiadomości

Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Olsztyna

Klasa 2c z Gimnazjum nr 22 Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie pod opieką Pani Katarzyny Zyborowicz-Malewickiej otrzymała jedną z 30 nowoczesnych tablic multimedialnych. Jest to nagroda za udział w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” organizowanym przez markę WINIARY. Podczas oficjalnego wręczenia nagrody uczniowie wzięli udział w lekcji z dietetykiem, przetestowali tablicę multimedialną oraz uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance.

Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej, filmu lub wydarzenia społecznego promujących główne idee programu. W tym roku gimnazjaliści z całej Polski walczyli o 30 zestawów interaktywnych (tablica multimedialna, rzutnik, stojak) oraz o 30 laptopów.

Na oficjalne wręczenie tablicy multimedialnej uczniom klasy 2c z Gimnazjum nr 22 Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnej władzy, pracownicy kuratorium i media. Ważnym elementem tego wydarzenia była specjalna lekcja dla zwycięskiej klasy, w ramach której dietetyk programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” przeprowadził nietypowy quiz żywieniowy.

Uczniowie wzięli udział w grze opartej na zasadach znanego turnieju Milionerzy. Przy pomocy pilotów do testów Interwrite odpowiadali w grupach na pytania dotyczące zdrowego żywienia. Później gimnazjaliści mieli okazję spróbować swoich sił podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance.

Pomimo zakończenia konkursu nauczyciele w dalszym ciągu mogą zgłaszać się do programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, by otrzymać zestaw dydaktyczny.

Wystarczy wejść na stronę internetową www.zyjsmacznieizdrowo.pl i wypełnić zgłoszenie. IV edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” potrwa do 27 czerwca.

Dotarcie programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” do gimnazjów w podziale na województwa

 

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w trzech edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział ponad 44% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej „Jedz smacznie i zdrowo” prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestle strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy Nestlé, w imię której zobowiązuje
się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie
oraz zapewniając dobre samopoczucie konsumentów.

Patroni honorowi

  • Rzecznik Praw Dziecka
  • Ośrodek Rozwoju Edukacji
  • Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych
  • Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
  • Fundacja Klubu Szefów Kuchni

Partner społeczny

  • Federacja Polskich Banków Żywności

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*