Wiadomości

Szpital pulmonologiczny w Olsztynie najlepszy w kraju

Olsztyński szpital pulmonologiczny w ogólnopolskim rankingu Rzeczpospolitej „Bezpieczny Szpital 2014” po raz czwarty został uhonorowany tytułem „Najlepszy szpital niezabiegowy w kraju”.

Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposób sprawowania opieki.

Ranking „Bezpieczny szpital” to absolutna top lista placówek medycznych w Polsce, w których pacjent – mimo choroby – może czuć się dobrze i być profesjonalnie obsłużony.

Pierwsze miejsce w zestawieniu szpitali niezabiegowych po raz 4 przypadło Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

Wczoraj nagrodę odbierała z ogromną radością w imieniu wszystkich pracowników pani Dyrektor Irena Petryna.

– Postawiliśmy na dynamiczny rozwój placówki, zapewniliśmy nie tylko komfortowe warunki pobytu, ale również  najwyższej jakości sprzęt medyczny, dzięki któremu nasza doskonale wykształcona kadra medyczna i pielęgniarska może diagnozować i leczyć wszystkie schorzenia układu oddechowego. Z myślą o naszych pacjentach, otwieramy nowe oddziały, wdrażamy nowe procedury medyczne – mówi Irena Petryna – Dyrektor SPZGiChP. Utworzenie kliniki chorób płuc i prowadzenie działalności naukowo-dydaktycznej, znacznie wzmocniło pozycję szpitala na rynku usług medycznych.

Wdrożenie kompleksowej informatyzacji, zapewniło pozycję lidera innowacji i rozwoju. Dzięki zakupionym tabletom i nowoczesnemu oprogramowaniu, dokumentacja lekarska i pielęgniarska prowadzona jest w formie elektronicznej, dzięki temu usprawnia się proces leczenia, minimalizowane jest ryzyko pomyłek, a także udoskonalona jest wymiana informacji, która w tym przypadku jest niezwykle ważna, ponieważ stawką jest zdrowie i życie pacjentów. Szpital korzysta ze środków unijnych, prowadzi projekty międzynarodowe, wiedzę i doświadczenie przekazuje innym.  – W tym roku oddaliśmy do użytku salę multimedialną z systemem tłumaczeń symultanicznych, która umożliwia kształcenie studentów oraz doskonalenie kadry medycznej nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

Dzisiejszą nagrodę traktuję jako uhonorowanie pracy całego zespołu,  którym kieruję oraz jako wyraz uznania dla zmian, które wdrażamy w placówce. Jestem wdzięczna całemu personelowi za wysiłek, zaangażowanie, codzienną trudną i odpowiedzialną pracę na rzecz pacjenta.

Dziękuję Marszałkowi i Zarządowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego za wsparcie mojej wizji rozwoju szpitala.

— Sukces leży w zaangażowaniu w pracę, nie tylko dyrektora placówki, ale całego zespołu. A zespół mamy naprawdę świetny — to właśnie przepis na sukces Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc zdradza jego dyrektorka, Irena Petryna.

— To bardzo cenna nagroda, bo przyznawana na podstawie dogłębnej analizy osiąganych wyników przez „Rzeczpospolitą” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Do rankingu wchodzą najlepsze szpitale w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposób leczenia i sprawowania opieki medycznej.

Jesteśmy dumni, że nasza placówka otrzymała tytuł lidera, dzięki otwartości na innowacje, wprowadzaniu nowoczesnych metod zarządzania we wszystkich aspektach działalności szpitala oraz podwyższaniu jakości świadczonych usług skierowanych do pacjentów!

 

Uroczyste podziękowanie pracownikom szpitala wraz z pokrojeniem tortu odbędzie się w poniedziałek od godzinie 7:45 w multimedialnym centrum konferencyjnym w SPZGiChP w Olsztynie, przy ul. Jagiellońskiej 78.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*