Wiadomości

Szpital dziecięcy w Olsztynie otrzymał nowoczesny sprzęt do ratowania noworodków

Od wczoraj pracę zespołu Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt szpitala dziecięcego w Olsztynie wspiera nowoczesny ultrasonograf. Sprzęt został ufundowany przez firmę Michelin Polska dzięki zaangażowaniu mieszkańców Olsztyna i okolic w ramach akcji charytatywnej „Kilometry Pomocy Michelin”. W uroczystym przekazaniu urządzenia udział wzięli: dyrekcja oraz personel szpitala, dyrekcja firmy Michelin Polska oraz marszałek województwa.

W piątek 16 lutego o godz. 12:00 w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego sprzętu potrzebnego do ratowania najmłodszych. Urządzenie zostało ufundowane w ramach cyklicznej akcji charytatywnej „Kilometry Pomocy Michelin”.

W uroczystości udział wzięli m.in. Krystyna Piskorz-Ogórek, Dyrektor Szpitala wraz z reprezentacją zespołu oddziału noworodków i niemowląt, Juan Antonio Alvarez-Ossorio, Prezes Michelin Polska oraz Marcin Kuchciński, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Zakup sprzętu był możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców Olsztyna i okolic, którzy uczestniczyli we wrześniowej imprezie sportowo-charytatywnej. Na starcie „Kilometrów Pomocy Michelin” stanęło blisko 1000 osób, które pokonały łącznie 6852 kilometry. Osiągnięty dystans został następnie przeliczony na złotówki, co ostatecznie przełożyło się na kwotę 153 183 zł, którą firma Michelin Polska przekazała szpitalowi na zakup potrzebnego sprzętu medycznego. Dzięki tej inicjatywie lekarze Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt zyskali mobilny ultrasonograf niezbędny do diagnostyki i ratowania życia najmniejszych pacjentów.

Współpraca Michelin Polska ze Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie trwa od ponad 24 lat. Sportowo-charytatywne wydarzenie „Kilometry Pomocy Michelin” wpisały się na stałe w kalendarz miejskich inicjatyw. Do tej pory pracownicy Michelin wraz z mieszkańcami Olsztyna „wybiegali, wyjeździli i wychodzili” nowoczesny sprzęt medyczny o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*