Na sygnale

Szczęśliwy finał poszukiwań 9-latka

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego 9-latka, który uciekł ze swojego domu. Już po kilku godzinach policjanci, dzięki pomocy kierowcy autobusu komunikacji miejskiej odnaleźli zaginionego nieletniego. Chłopiec cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziców.

W ubiegłą sobotę (13.02.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 9-latka. Z otrzymanych informacji wynikało, że nieletni oddalił się z miejsca swojego zamieszkania i pozostawił list wskazujący na jego ucieczkę. W poszukiwaniu za 9-latkiem natychmiast zostały zaangażowane policyjne patrole na terenie miasta. Komunikat z jego rysopisem trafił m.in. do dyspozytora MPK w Olsztynie. To właśnie w jednym z autobusów kierowca zauważył wskazanego chłopca i powiadomił policjantów.

Po chwili 9-latek cały i zdrowy wrócił pod opiekę rodziców. Na szczęście dzięki zaangażowaniu służb ta historia zakończyła się szczęśliwie. Zadaniem funkcjonariuszy w tym przypadku będzie również wyjaśnienie okoliczności, w których doszło do zaginięcia nieletniego. O sytuacji zostanie również poinformowany sąd rodzinny.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*