Święto Ratowników i wsparcie bezpieczeństwa nad wodą

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W środę 3 lipca o godz. 13 w budynku kapitanatu CRS Ukiel w Olsztynie odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Ratownika Wodnego połączone z przekazaniem policji funduszy na zakup łodzi motorowej.

Uroczystość rozpocznie się od podpisania przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina i Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Arkadiusza Sylwestrzaka umowy przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego corocznie przekazuje pieniądze na Fundusz Wsparcia Policji. W tym roku 200 tys. zł przeznaczone zostanie na zakup łodzi motorowej na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W spotkaniu z okazji Dnia Ratownika Wodnego wezmą udział m.in. przedstawiciele 6 organizacji zajmujących się ratownictwem wodnym: Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku, Elbląskiego Wodne Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Elblągu, Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szeligach, Jednostki Ratownictwa Wodnego Ełk i Stowarzyszenia Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych Orzysz.

Organizacje pozarządowe, które uzyskały zgodę na realizację zadań z zakresu ratownictwa, otrzymują co roku dotacje celowe z budżetu Województwa na realizację zadania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku na ten cel przeznaczono 450 tys. zł. Dotacje wykorzystywane są na wsparcie realizacji takich zadań, jak: zapewnienie stanu gotowości ratowniczej, prowadzenie działań ratowniczych, utrzymanie gotowości operacyjnej sprzętu ratowniczego oraz prowadzenie dokumentacji wypadków.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu