Wiadomości

Święto Ratowników i wsparcie bezpieczeństwa nad wodą

W środę 3 lipca o godz. 13 w budynku kapitanatu CRS Ukiel w Olsztynie odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Ratownika Wodnego połączone z przekazaniem policji funduszy na zakup łodzi motorowej.

Uroczystość rozpocznie się od podpisania przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina i Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Arkadiusza Sylwestrzaka umowy przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego corocznie przekazuje pieniądze na Fundusz Wsparcia Policji. W tym roku 200 tys. zł przeznaczone zostanie na zakup łodzi motorowej na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W spotkaniu z okazji Dnia Ratownika Wodnego wezmą udział m.in. przedstawiciele 6 organizacji zajmujących się ratownictwem wodnym: Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku, Elbląskiego Wodne Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Elblągu, Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szeligach, Jednostki Ratownictwa Wodnego Ełk i Stowarzyszenia Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych Orzysz.

Organizacje pozarządowe, które uzyskały zgodę na realizację zadań z zakresu ratownictwa, otrzymują co roku dotacje celowe z budżetu Województwa na realizację zadania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku na ten cel przeznaczono 450 tys. zł. Dotacje wykorzystywane są na wsparcie realizacji takich zadań, jak: zapewnienie stanu gotowości ratowniczej, prowadzenie działań ratowniczych, utrzymanie gotowości operacyjnej sprzętu ratowniczego oraz prowadzenie dokumentacji wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*