Świąteczny weekend na Warmii i Mazurach

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Od kilku tygodniu wskutek wprowadzonych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa policjanci obserwują zmniejszony ruch samochodów na naszych drogach. Ma to także wpływ na mniejszą liczbę zdarzeń drogowych, co obserwują m.in. pełniący niezmiennie służbę policjanci drogówki.

W ubiegłym roku w okresie Wielkanocy (w dniach 19-22.04.2019r.) policjanci na drogach Warmii i Mazur pracowali na miejscu 11 wypadków, w których 2 osoby, a 14 zostało rannych. Ponadto byli wzywani do 155 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 48 nietrzeźwych kierujących. W tym roku (w dniach 10-13.04.2020r.) w okresie świąt doszło do 7 wypadków, w których niestety 1 osoba zginęła, a 6 zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 67 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 20 nietrzeźwych kierujących.

W całym minionym tygodniu (06-12.04.2020) policjanci wielokrotnie interweniowali też wobec kierowców rażąco łamiących przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 37 kierowcom, za tzw. „50+”, czyli przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W 12 tych przypadkach były to wyniki kontroli, podjętych przez policjantów z Grupy SPEED).

Policja przypomina!

Za niestosowanie się do zasad kwarantanny grozi grzywna, a za bezpośrednie narażenie innej osoby na zakażenie chorobą zakaźną grozi nawet kara więzienia. Należy również pamiętać, że brak odpowiedzialności w przestrzeganiu kwarantanny może przede wszystkim skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii.

Pamiętajmy, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się