Na sygnale

Świąteczny weekend na Warmii i Mazurach

Od kilku tygodniu wskutek wprowadzonych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa policjanci obserwują zmniejszony ruch samochodów na naszych drogach. Ma to także wpływ na mniejszą liczbę zdarzeń drogowych, co obserwują m.in. pełniący niezmiennie służbę policjanci drogówki.

W ubiegłym roku w okresie Wielkanocy (w dniach 19-22.04.2019r.) policjanci na drogach Warmii i Mazur pracowali na miejscu 11 wypadków, w których 2 osoby, a 14 zostało rannych. Ponadto byli wzywani do 155 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 48 nietrzeźwych kierujących. W tym roku (w dniach 10-13.04.2020r.) w okresie świąt doszło do 7 wypadków, w których niestety 1 osoba zginęła, a 6 zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 67 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 20 nietrzeźwych kierujących.

W całym minionym tygodniu (06-12.04.2020) policjanci wielokrotnie interweniowali też wobec kierowców rażąco łamiących przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 37 kierowcom, za tzw. „50+”, czyli przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W 12 tych przypadkach były to wyniki kontroli, podjętych przez policjantów z Grupy SPEED).

Policja przypomina!

Za niestosowanie się do zasad kwarantanny grozi grzywna, a za bezpośrednie narażenie innej osoby na zakażenie chorobą zakaźną grozi nawet kara więzienia. Należy również pamiętać, że brak odpowiedzialności w przestrzeganiu kwarantanny może przede wszystkim skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii.

Pamiętajmy, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*