Zapowiedzi wydarzeń

Świąteczne kiermasze w Starostwie Powiatowym w Olsztynie

Bombki z wiórów osikowych, drewniane świeczniki, skrzynki zdobione techniką decoupage, a przede wszystkim piękne i niepowtarzalne kartki świąteczne… To wszystko będzie można zobaczyć i kupić 7, 8 i 10 grudnia podczas kiermaszy świątecznych w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

Kiermasze organizowane w urzędzie to już tradycja, nie mogło więc ich zabraknąć i w tym roku. Swoje miniarcydzieła zaprezentują podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełno-Sprawnych w Jezioranach (poniedziałek 7 grudnia, w godz. 10:00-13:00), uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach (wtorek 8 grudnia, w godz. 10:00-12:00) oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach (czwartek 10 grudnia, w godz. 8:30-14:30).

Dzieci i młodzież z Żardenik do kiermaszu przygotowują się od wielu tygodni. Nauczyciele i wychowawcy dbają, by za każdym razem ozdoby były nieco inne, wzbogacając umiejętności swoich podopiecznych.

– W tym roku polecamy bombki osikowe i świeczniki z drewna. Przygotowalismy też dużo pięknych kartek świątecznych – mówi Danuta Sibierska, dyrektor ośrodka. – Nasze dzieci bardzo się starają, a efekt ich pracy jest naprawdę wspaniały…

Środki pozyskane ze sprzedaży ozdób przeznaczone są na zakup materiałów do robienia kolejnych ozdób. Jak zaznacza dyrektor Sibierska, pieniądze są jednak sprawą drugoplanową.

– Najważniejsze jest dla nas to, że nasi uczniowie nabierają wiary we własne umiejętności. Zyskują tę świadomość, że to, co robią, ma dla innych wartość, że mogą zarobić i że ta praca ma, po prostu, sens…

Serdecznie zachęcamy do wizyty w urzędzie w dniach 7, 8 i 10 grudnia. Warto wesprzeć młodych twórców i przy okazji nabyć coś oryginalnego na lub pod choinkę.

Źródło: Powiat Olsztyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*